• 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

Legia Warszawa. Czarny scenariusz Eduardo? Kontuzja Chorwata w debiucie

Nie porażka Legii Warszawa z ekwadorską Barceloną SC 2-3 najbardziej zmartwiła trenera Romeo Jozaka, lecz kontuzja Eduardo da Silvy. 34-letni Chorwat opuścił boisko po zaledwie 20 minutach gry z urazem pleców.

Bez wątpienia przyjście do drużyny mistrza Polski Eduardo da Silvy było najistotniejszą informacją zimowego okienka transferowego. Jak tłumaczył prezes Dariusz Mioduski Legia nie planowała ściągnięcia tego piłkarza, ale pojawiła się okazja, by zatrudnić 34-letniego chorwackiego napastnika więc z niej skorzystano. Forma doświadczonego gracza urodzonego w Brazylii pozostawała niewiadomą.

W towarzyskim spotkaniu z Barceloną SC Eduardo wszedł na murawę po przerwie. Już po dziesięciu minutach pokazał, że nie zapomniał jak się strzela. Po podaniu Łukasza Turzynieckiego trafił do siatki, ale gol nie został uznany, bo piłka wcześniej opuściła boisko. Gdy wydawało się, że wszystko idzie po jego i sztabu szkoleniowego myśli, Chorwat został uderzony przez rywala kolanem w plecy. Eduardo długo nie podnosił się z murawy, następnie w asyście lekarzy zszedł do szatni.

Legia przegrała 2-3, ale nie to zmartwiło trenera Romeo Jozaka najbardziej. Oprócz byłego snajpera Arsenalu kontuzji doznali - Sebastian Szymański i Adam Hlousek i przedwcześnie opuścili boisko. - Barcelona SC to bardzo dobry zespół. Z kilku rzeczy w tym meczu jestem zadowolony, a z kilku nie. Nie jestem zadowolony z kontuzji – mówił na gorąco chorwacki szkoleniowiec „Wojskowych”.

- Eduardo został uderzony kolanem w kręgosłup i najprawdopodobniej przesunął mu się kręg w kręgosłupie. Kontuzja wyniknęła z tego, że jego ciało w chwili zderzenia było za bardzo rozluźnione, zrelaksowane. Poczuł mocny ból, a problemy z kręgosłupem to poważna sprawa, dlatego zdecydowaliśmy się zdjąć go z boiska - dodał trener Romeo Jozak.

Legia pozostaje na Florydzie, gdzie zagra jeszcze m.in. z kolumbijskim CD Club Atletico Nacional.