Legia Warszawa. Dwa tygodnie przerwy Miroslava Radovicia

Miroslav Radović będzie pauzował przez dwa tygodnie – poinformował w czwartek serwis Legia.net. Serb nabawił się urazu mięśnia przywodziciela w lewej nodze w sobotnim meczu Ekstraklasy z Arką Gdynia (0-1).

Już w sobotę wiadomo było, że rokowania nie są zbyt optymistyczne. W 35. minucie meczu Radović został zmieniony przez Eduardo, a opuszczał murawę utykając. Serb nie wystąpił oczywiście we wtorkowym półfinale Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze, w którym "Wojskowi" w końcu zagrali na miarę oczekiwań, imponując licznymi składnymi akcjami w ofensywie.

Dla Radovicia spotkanie z Arką było dopiero siódmym meczem w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy i czwartym od pierwszej minuty. Kontuzja kolana sprawiła, że kapitan mistrzów Polski pauzował przez pół roku, opuszczając aż 32 mecze, a treningi wznowił dopiero w styczniu. Już wiosną 2017 roku ból kolana uniemożliwiał mu jednak grę na najwyższym poziomie. W obecnym sezonie "Rado" strzelił jak dotąd tylko jednego gola.

Do składu Legii Radović wróci dopiero na mecze grupy mistrzowskiej. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego (7 kwietnia) Legia zagra u siebie z Pogonią Szczecin.