Legia Warszawa. Hildeberto wypożyczony do Northampton Town

Legia Warszawa nie tylko dopina transfery Eduardo da Silvy oraz Domagoja Antolicia, ale też żegna się z zawodnikami, którzy w klubie się nie sprawdzili. O czym warszawianie poinformowali już na Twitterze, na półroczne wypożyczenie do Northampton Town poszedł Hildeberto Pereira.

Portugalczyk został zakupiony przed sezonem z Benfiki i z racji sporego potencjału w nim drzemiącego oczekiwano wobec niego wielkich rzeczy, gry nawet na miarę Vadisa Odjidji-Ofoe. Rzeczywistość była jednak zgoła odmienna, prawy obrońca, który może także występować na tej samej stronie w pomocy czy nawet ataku, długo dochodził do pełni dyspozycji - zarówno zdrowotnej, jak i fizycznej - i nigdy Warszawy nie podbił.

Reklama

Idealnie jego przygodę w Polsce puentuje to, że rozgrywki, w których rozegrał najwięcej meczów, to III liga.

Teraz na właściwe tory kariery będzie próbował powrócić pod okiem byłego napastnika Chelsea Jimmy'ego Floyda Hasselbainka, czyli obecnego trenera Northampton Town. Drużyna ta jak tlenu potrzebuje wzmocnień, bowiem w League One, tamtejszej trzeciej klasie rozgrywkowej, zajmuje spadkowe, 22. miejsce.

Berto kontraktem z Legią związany jest do czerwca 2021 roku. Jak zapewniał trener Romeo Jozak jeszcze w grudniu, jeżeli 21-latek odbuduje się na Wyspach Brytyjskich, to powinien otrzymać drugą szansę przy Łazienkowskiej. Ale najwcześniej jesienią 2018 roku. Teraz wraca do Anglii, w której już jeden sezon - poprzedni, gdy bronił barw Nottingham Forest - spędził.

mrg

Dowiedz się więcej na temat: Hildeberto Pereira | Legia Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje