Legia Warszawa. Jerzy Brzęczek kandydatem na trenera mistrza Polski

Jerzy Brzęczek ma za sobą bardzo udany sezon w roli opiekuna Wisły Płock. Jak dowiedział się eurosport.interia.pl, 47-letni szkoleniowiec był na rozmowach przy Łazienkowskiej. Być może to on zostanie trenerem Legii Warszawa. W tym momencie nadal niepewna jest bowiem przyszłość Deana Klafuricia, który w końcówce odniósł z zespołem dwa sukcesy.

Prezes Legii Dariusz Mioduski kilka dni temu przyznał, że decyzja w sprawie przyszłości Klafuricia nie zapadała. Dodał także, że łącznie w grze o stanowisko jest trzech szkoleniowców.

Reklama

Chorwat w kwietniu tymczasowo przejął drużynę po zwolnieniu Romeo Jozaka i spisał się w tej roli znakomicie.

Pod jego wodzą Legia najpierw wywalczyła Puchar Polski, a potem obroniła mistrzostwo. 45-latek prowadził stołeczną ekipę w ośmiu spotkaniach. Zanotował siedem zwycięstw i miał remis. Nic dziwnego, że trener z Bałkanów jest jednym z najbardziej poważnych kandydatów do prowadzenia zespołu w kolejnym sezonie.

Eurosport.interia.pl ustalił, że jednym z kandydatów jest Jerzy Brzęczek. Były reprezentant Polski w lipcu zeszłego roku rozpoczął pracę w Wiśle Płock. Z zespołem zajął niespodziewanie piąte miejsce w Lotto Ekstraklasie.

Brzęczek był na rozmowach przy Łazienkowskiej. W płockim klubie nie wyobrażają sobie jednak jego odejścia. Jego umowa z Wisłą wygasa dopiero z końcem czerwca 2020 roku.

Krzysztof Srogosz

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Brzęczek | Legia Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje