• 1 .Lech Poznań (12 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (11 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (10 pkt.)
  • 5 .Piast Gliwice (9 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (9 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (8 pkt.)
  • 8 .Korona Kielce (8 pkt.)

Legia Warszawa. Kasper Hamalainen: To nie rewolucja!

Bez Thibaulta Moulina, Armando Sadiku i Guilherme, za to z Eduardo, nowym systemem i marzeniami o obronie mistrzostwa warszawska Legia przystąpi do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Podstawowe pytanie pozostaje otwarte - na razie trudno stwierdzić, czy legioniści są lepszym zespołem, niż z końca roku. Nie wiadomo też, czy nowy pomysł na Legię jest dziełem geniusza, czy szarlatana. W piątek przed Legią Jozaka pierwszy test z prawdziwego zdarzenia.

Adam Drygalski: Sporo rozstań, ale też wielu nowych graczy. Czy Legia na wiosnę będzie mocniejsza niż jesienią?

Reklama

Kasper Hamalainen: - Myślę, że silniejsza, ale przede wszystkim inna. Patrząc nie tylko na transfery, mieliśmy okazję przepracować okres przygotowawczy z Romeo Jozakiem. Mogliśmy się skupić na taktycznych aspektach, na które nie było czasu z oczywistych względów, kiedy obejmował drużynę.

Napastnik żyje z podań. Odejście Guilherme to już dawne czasy, ale brak Thibaulta Moulina może ci skomplikować życie w polu karnym.

- To duża strata, nie ma co ukrywać. O ile odejście Gui było przesądzone już wcześniej, to Moulin spakował się w zasadzie z dnia na dzień. Nie dziwię się, dostał dobrą ofertę, więc skorzystał i on, i Legia. Jestem tym trochę zawiedziony, ale wiem że w drużynie są piłkarze, którzy z powodzeniem go zastąpią. Życzę mu wszystkiego dobrego w nowym klubie.

Jednym z nowych jest Eduardo. To będzie największa gwiazda Ekstraklasy?

- Ma ku temu wszelkie zadatki. Widziałem go na treningach i uważam, że ma on świetny timing, doskonałe wykończenie. Doświadczenie, które tu wniesie, jest nie do przecenienia. To jest na pewno duże wzmocnienie Legii.

Ale wyniki sparingów były marne.

- To prawda. W Stanach zaczęliśmy grać w zasadzie z marszu. Nie byliśmy przygotowani w stu procentach. To było na pewno ciekawe przeżycie. Szczególnie mecz z Atletico Nacional Medelin, gdzie przeważnie biegaliśmy za piłką, bo rywale byli dużo częściej w jej posiadaniu. To rzadko się zdarza. W Hiszpanii wszyscy mają w pamięci wysoką porażkę z Viktorią Pilzno, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że dla Słowaków ważny był w tym meczu wynik a dla nas wyłącznie elementy taktyki. Nie ma co się martwić wynikiem.

Zmieniliście ustawienie. Jak się odnajdujesz w nowym systemie?

- Dla mnie nie jest zupełnie nowy, bo w taki sam sposób gra reprezentacja Finlandii. Cały czas musimy być wyczuleni na pewne momenty, które mogą przydarzyć się na boisku. Nie są to jakieś rewolucyjne zmiany. W każdym razie za moment wychodzimy na boisko walczyć o punkty, więc musimy być gotowi.

Zagłębie Lubin to pierwszy rywal. Nie jest to wygodny przeciwnik.

- To silny zespół. Zagramy i zobaczymy, komu pójdzie lepiej!

Rozmawiał Adam Drygalski

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Kasper Hamalainen | Legia Warszawa | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje