Legia Warszawa ma rozstać się z Ivanem Kepciją

Jak podaje serwis Legia.net, Legia Warszawa po zakończeniu okna transferowego będzie chciała się rozstać z Ivanem Kepciją. Chorwat od września 2017 roku pełni funkcję dyrektora technicznego "Wojskowych", ale ostatnie wydarzenia w klubie rzuciły cień na pracę całego pionu sportowego.

Zatrudnienie Sa Pinto w klubie z Łazienkowskiej 3 ma być nowym otwarciem w historii klubu. Kolejnym krokiem ma być zwolnienie pełniącego funkcję dyrektora technicznego Legii od września 2017 roku Ivana Kepciji. Chorwat przyszedł do zespołu wraz z trenerem Romeo Jozakiem.

Reklama

Przed pracą w Warszawie pracował w roli zastępcy dyrektora akademii Dinama Zagrzeb, a wcześniej trenował drużyny w Stanach Zjednoczonych. Współpracował z uniwersyteckim zespołem Holy Names, a w klubie z San Ramon był dyrektorem technicznym.

W trakcie pracy w Legii sprowadził m.in. Williama Remy'ego, Marko Vesovicia, Domagoja Antolicia oraz Eduardo da Silva. Ci piłkarze trafili zimą ubiegłego roku, letnie okno już jednak nie było tak płodne w jego wykonaniu, bo zarząd klubu ograniczył jego działalność.

Pozycja Chorwata w Legii systematycznie słabła, czego początkiem było zwolnienie Jozaka, a następnie Deana Klafuricia. "Wojskowi" zamierzają się pozbyć Kepciji po letnim oknie transferowym, a wraz z nim jego zastępcy - Viktora Bezhaniego.

W ostatnich tygodniach, zdanie Kepciji nie miało w klubie wielkiej wagi. Pozycja Chorwata konsekwentnie słabła: najpierw po zwolnieniu Jozaka, następnie po pożegnaniu się z Deanem Klafuriciem. Następnym w kolejce do pożegnania się z Łazienkowską jest właśnie Kepcija, którego Legia zamierza się pozbyć po zakończeniu letniego okna transferowego. Zwolnienie dyrektora wykonawczego będzie też spełnieniem jednego z postulatów, który przed prezesem Dariuszem Mioduskim postawili kibice w swoim liście otwartym.

Następcą Kepciji ma zostać Polak, a jednym z pomysłów jest Jacek Zieliński, który jest szefem akademii Legii. Wiele mówi się też o Radosławie Kucharskim, który po powrocie na Łazienkowską został szefem skautingu.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Ivan Kepcija | Dariusz Mioduski

Reklama

Reklama

Reklama