• 6 .Lech Poznań (0 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (0 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (0 pkt.)

Legia Warszawa - Mazur Karczew 5-1 w sparingu

Podopieczni Deana Klafuricia, piłkarze Legii Warszawa, w poniedziałek wyjeżdżają na zgrupowanie, a w niedzielę na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3 pokonali czwartoligowego Mazura Karczew 5-1. Dwie bramki zdobył Sandro Kulenović, a po jednej Mateusz Hołownia, Michał Kucharczyk oraz Eduardo Da Silva. Spotkanie rozegrano w formule dwa razy po 30 minut.

Klafurić w sparingu sprawdził praktycznie dwie jedenastki. Od pierwszej minuty na murawie zaprezentowali się między innymi zawodnicy, którzy ostatnie miesiące spędzili na wypożyczeniu. Grupa kibiców mogła zatem zobaczyć Sandro Kulenovicia, Konrada Michalaka, Hildeberto oraz Radosława Majeckiego.

Goście bardzo niespodziewanie strzelili gola już w czwartej minucie. Bramkę zdobył Kamil Gałązka, który wykorzystał błąd Mateusza Wieteski przy wyprowadzaniu piłki.

Legia szybko odpowiedziała. W ciągu kilku minut gole strzelili Mateusz Hołownia oraz Kulenović. Ten drugi zawodnik zdobył jeszcze jedną bramkę w pierwszej części. Po zmianie stron dwa razy golkipera Mazura pokonali jeszcze Michał Kucharczyk i Eduardo Da Silva.

- Ten mecz miał charakter treningowy. Moi zawodnicy bardzo dobrze przepracowali pierwszy tydzień przygotowań, mamy w zespole wiele nowych twarzy - powiedział po sparingu Klafurić. - W tym samym czasie staramy się pogodzić przygotowania fizyczne i taktyczne. Skupiamy się na razie na najważniejszych zadaniach i wprowadzeniu do zespołu młodych zawodników. To było zadanie na ten mecz. Szukamy najlepszego systemu gry – dodał szkoleniowiec z Chorwacji.

W zespole mistrzów Polski testowany był 18-letni pomocnik Eldin Omerović.

W poniedziałek warszawianie wyjeżdżają na zgrupowanie do Warki. Spędzą tam dwa tygodnie.

Legia Warszawa – Mazur Karczew 5-1 (3-1)

Bramki: Kulenović – dwie, Hołownia, Kucharczy, Eduardo.

Skład Legii w I połowie: Cierzniak - Hildeberto, Wieteska, Hołownia, Hlousek, Philipps, Kopczyński, Omerović, Hamalainen, Kulenović, Radović.

Skład Legii w II połowie: Majecki - Remy, Astiz, Żyro, Iloski, Michalak, Omerović, Cafu, Pasquato, Kucharczyk, Eduardo.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa