Legia Warszawa. Przy Łazienkowskiej pamiętają o legendach też spoza boiska

Kończący rundę zasadniczą mecz z Pogonią Szczecin będzie wiązał się z uroczystościami upamiętniającymi jedną z legend Legii Warszawa. I chodzi tu o dżentelmena, który „eLkę” miał nie na koszulce, a przede wszystkim w sercu. Pół godziny przed rozpoczynającym się o 18 spotkaniem nastąpi odsłonięcie tablicy zasłużonego dla klubu działacza Wiesława Gilera i nadanie trybunie prasowej jego imienia.

W uroczystościach udział weźmie rodzina ś.p. Wiesława Gilera, wydawcy i redaktora naczelnego tygodnika kibiców „Nasza Legia", który ukazywał się w latach 1997-2007. Klub zaprosił także kilkunastu dziennikarzy współtworzących pierwszą w Polsce gazetę poświęconą klubowi piłkarskiemu.

Reklama

Giler urodził się 1 lipca 1954 roku w Warszawie. Postrzegano go jako poważnego biznesmena, ale też oddanego kibica Legii. Pomagał najbiedniejszym, wspierał finansowo akcje związane z promowaniem klubu.

Był lokalnym patriotą, istnym indywiduum, postacią bardzo lubianą przy Łazienkowskiej. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu, „był zawsze sobą, na mecz nie zakładał garnituru, tylko skórę, po czym wsiadał na motocykl i sunął z Pragi na Ujazdów, chodził ciągle uśmiechnięty i dumny, że kibicuje najlepszemu klubowi w Polsce”.

Tygodnik „Nasza Legia" po raz pierwszy pojawił się w polskich kioskach w kwietniu 1997 roku. Był to pierwszy i przez wiele lat jedyny magazyn klubowy w kraju. Doczekał się ponad 559 numerów. Giler popularyzował stołeczny klub i proces ten określał snem, który zrealizował na jawie. Swoją misję zakończył 2 lutego 2010 roku, gdy zmarł po długiej chorobie. W sobotę powróci na Łazienkowską symbolicznie, stając się patronem trybuny prasowej klubowego stadionu.

Dowiedz się więcej na temat: Wiesław Giler | Legia Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje