• 1 .Arka Gdynia (0 pkt.)
  • 2 .Cracovia (0 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (0 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (0 pkt.)
  • 5 .Korona Kielce (0 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (0 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (0 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (0 pkt.)

Legia Warszawa. Romeo Jozak: Sprawdzimy nowe wachlarze rozwiązań

- Tak jak powiedziałem na spotkaniu z drużyną, sprawdzimy nowe wachlarze rozwiązań. Skupimy się na jednej koncepcji taktycznej, ale będziemy mieć też dla niej swojego rodzaju zaplecze na - nazwijmy to - nagłe wypadki. Będziemy starali się wybadać i sprawdzić nowe możliwości - zapewniał przed wylotem do USA i turniejem Florida Cup trener Legii Warszawa Romeo Jozak.

Ekstraklasa: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Reklama

Dla drużyny z Łazienkowskiej wylot do Stanów Zjednoczonych będzie okazją do zapoznania się z jej nowymi nabytkami oraz przede wszystkim sprawdzenia się na tle latynoskich rywali. 13 stycznia Legia zagra z Barceloną, ale tą ekwadorską, a 21 stycznia z kolumbijskim Atletico Nacional. Według Jozaka jego piłkarzy czeka wyjazd, na którym powinni sporo zyskać. - Tak jak wiemy, wiele drużyn z Europy, zwłaszcza latem, wylatuje do USA na obozy i turnieje. Myślę, że to sytuacja, w której można tylko wygrać, zarówno jeśli chodzi o aspekt piłkarski, marketingowy jak i finansowy. Kiedy jakiś czas temu zostałem powiadomiony przez prezesa, że nasz obóz przygotowawczy może odbyć się na Florydzie, od razu odpowiedziałem tak. Nie dlatego, że spędziłem w Stanach część mojego życia. To przede wszystkim świetna okazja, żebyśmy mogli pobyć razem jako zespół, daleko od miejsca, gdzie zazwyczaj mieszkamy - ocenił bałkański szkoleniowiec.

Legia w tym roku ma nie popełnić błędów, które stały się jej udziałem 12 miesięcy temu. Ówczesny sztab szkoleniowy przedobrzył zimowe przygotowania, przez co wiosną drużynie zabrakło świeżości i pomimo mistrzostwa kraju styl i jakość gry absolutnie nie przekonywały. Teraz ma być inaczej. - Do Stanów lecimy testować nowe możliwości. Tak jak powiedziałem na spotkaniu z drużyną, sprawdzimy nowe wachlarze rozwiązań. Skupimy się na jednej koncepcji taktycznej, ale będziemy mieć też dla niej swojego rodzaju zaplecze na, nazwijmy to, nagłe wypadki – tłumaczył Chorwat.

- Meczów towarzyskich użyjemy po to, by dopracować wszystko w aspektach: psychologicznym, piłkarskim oraz duchu zespołu. To po pierwsze. Po drugie chcemy rozwinąć opcje taktyczne, po trzecie zaś przygotujemy się fizycznie do rundy wiosennej. Mamy więc trzy główne zadania, nad którymi będziemy pracować. Cały sztab - a to naprawdę mnóstwo ludzi, bo jest nas około 20 osób - będzie próbował wyspecjalizować, przyspieszyć i zwiększyć efektywność pracy zawodników, a także własną. Zgrupowanie będzie więc miało charakter przygotowawczy dla każdego z nas i dla trzech głównych aspektów: taktycznego, fizycznego i mentalnego - wyjawił.

Miał także okazję wypowiedzieć się na temat aktywności klubu na rynku transferowym. A ta zimą była wzmożona, bo w styczniu sprowadzono już Chorwatów Domagoja Antolicia i Eduardo da Silvę, Czarnogórca Marco Vesovicia oraz Francuza Williama Remy'ego. Jozaka taka skuteczność przełożonych cieszy niezmiernie, ale rzecz jasna nie chce jeszcze osiadać na laurach. - Jestem z tego niezwykle zadowolony. Nie cieszę się tylko z transferów, ale również z tego, jak zadziałał klub - od prezesa Dariusza Mioduskiego po wszystkich poniżej. Mieliśmy prywatną grupę na WhatsAppie, która nazywała się "Legia Transfers". Było nas tam pięciu i rozmawialiśmy cały czas, nawet w Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wymienialiśmy się informacjami, odkrywaliśmy kto jest dostępny, kto nie, kto wygląda lepiej, a kto gorzej, co robimy, a czego nie, więc jestem naprawdę zadowolony z działań klubu. Czterech nowych zawodników uczestniczy w przygotowaniach od początku, ale przed nami jeszcze kilka potencjalnych celów transferowych, więc broni wciąż nie składamy - zapewnił Jozak.

Legia do poważnego grania wraca dziewiątego lutego, wówczas zainauguruje ligową wiosnę wyjazdowym spotkaniem z Zagłębiem Lubin.

Dowiedz się więcej na temat: Romeo Jozak | Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje