Legia Warszawa. Sa Pinto: Mało kto wie, jak ważne zwycięstwo za Legią

Pierwszy ligowy mecz Ricardo Sa Pinto w roli trenera Legii Warszawa już za nim. Po pokonaniu 2-1 Zagłębia Sosnowiec Portugalczyk docenił legionistów za waleczność i wiarę w zwycięstwo.

Za klubem z Łazienkowskiej bardzo trudny, tragiczny wręcz okres. Najpierw odpadł z Ligi Mistrzów ze Spartakiem Trnawa, potem skompromitował się jeszcze bardziej, gdy z Ligą Europy pożegnał się rywalizacją z F91 Dudelange z malutkiego, 20-tysięcznego luksemburskiego miasteczka. W międzyczasie doszło do kolejnej rewolucji na ławce trenerskiej zespołu, Deana Klafuricia zastąpił Pinto, przed którym bardzo trudne wyzwanie. Drużynę pozbawioną atmosfery, chęci zwycięstwa, przybitą po europejskiej tragedii musi na nowo zmotywować do dalszej walki.

Reklama

Jak na razie motywacja ta wychodzi względnie przyzwoicie. Legia wygrała z sosnowiczanami, choć ci byli w stanie jeszcze w drugiej połowie wyrównać. - Ciężko jest dokonać zmian, kiedy gramy w takim tempie. Mam wiele uwag co do naszej gry. Powinniśmy szybciej operować piłką na boisku i wprowadzić większą mobilność. Moi piłkarze jednak bardzo chcieli i wierzyli. Było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ nie wygraliśmy jeszcze u siebie w lidze - Pinto przypomniał, że dopiero za trzecim podejściem warszawianie byli w stanie zwyciężyć w stolicy. Wcześniej przegrali 1-3 z Zagłębiem Lubin i zremisowali bezbramkowo z Lechią Gdańsk.

- Tak jak mówiłem, na boisku byliśmy lepsi technicznie. Zasłużyliśmy na tą wygraną. Przeciwnik tylko raz znalazł się pod naszą bramką i właśnie wtedy zdobył bramkę. Drużyna jednak zareagowała i jestem z tego dumny, ponieważ znaleźliśmy się w trudnej sytuacji - mówił.

Portugalczyk zwrócił też uwagę na to, jakie problemy w niedzielę spotkały jego zawodników. - Proszę zauważyć, że mieliśmy dziś wiele przeciwności. Kontuzji doznał Artur Jędrzejczyk i musieliśmy szukać rozwiązań. Nie chciałem jednak użalać się, tylko rozwiązać tę sytuację, ponieważ musimy walczyć. Tym bardziej jestem dumny ze zwycięstwa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest to zwycięstwo - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama