• 1 .Lech Poznań (12 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (11 pkt.)
  • 3 .Jagiellonia Białystok (9 pkt.)
  • 4 .Piast Gliwice (9 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (9 pkt.)
  • 6 .Korona Kielce (8 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (7 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (6 pkt.)

Piast Gliwice. Część trybun zamknięta do końca sezonu

Piast Gliwice wydał komunikat, w którym poinformował o zamknięciu sektorów O, P, R i S do końca sezonu. Jest to pokłosie przerwania derbowego meczu z Górnikiem Zabrze przez kibiców, którzy zniszczyli ogrodzenie za bramką i wdarli się na boisko.

"W związku ze zdarzeniami, które doprowadziły do zakończenia przed czasem sobotniego meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, Klub informuje, iż nie ma tolerancji i przyzwolenia na tego typu zachowania na stadionie piłkarskim. Stanowczo je potępiamy i wobec wszystkich ustalonych osób są już - i w dalszym ciągu będą - podejmowane kroki prawne" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Reklama

Piast poinformował też o zidentyfikowaniu 70 osób biorących udział w skandalicznym wtargnięciu na boisko. Ustalono personalia 28 osób, które zostaną ukarane zakazem stadionowym.

"Decyzją Klubu, do końca obecnego sezonu zamknięte dla widowni zostaną sektory O, P, R, S (za bramką). Ponadto, wszystkie osoby, które podczas sobotniego meczu zajmowały miejsca w sektorach P i R (za wyjątkiem posiadaczy karnetów, których tego dnia nie było na imprezie masowej), nie będą mogły zakupić biletu i wejść na Stadion Miejski w Gliwicach do końca sezonu zasadniczego. Z kolei wobec klubu z Zabrza zastosowany będzie zakaz przyjazdu zorganizowanej grupy przez trzy kolejne spotkania ligowe" - poinformował gliwicki klub.

Przypomnijmy, że sędzie Daniel Stefański przerwał mecz kilka minut przed końcem, przy stanie 1-0 dla gospodarzy. Do uspokojenia sytuacji potrzebna była interwencja policjantów, którzy na koniach wjechała na murawę.

Spotkanie nie zostało wznowione. Piast najprawdopodobniej zostanie ukarany walkowerem. Decyzja o jego przyznaniu ma zapaść jeszcze dziś.

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje