• 1 .Lech Poznań (12 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (11 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (10 pkt.)
  • 5 .Piast Gliwice (9 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (9 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (8 pkt.)
  • 8 .Korona Kielce (8 pkt.)

Piast - Górnik. Komisja Ligi zasądzi walkower?

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj Komisja Ligi PZPN podejmie decyzję o walkowerze w meczu Piast - Górnik, który został przerwany w 81. minucie, przy stanie 1-0 dla gliwiczan. Jedenastka z Zabrza trzy punkty otrzyma więc przy zielonym stoliku.

Spotkanie zostało przerwane i zakończone z powodu awantur na trybunach. Sprowokowani przez szalikowców Górnika (palili flagi rywala), kibole Piasta zniszczyli stadionowe ogrodzenie i wtargnęli na murawę. Musiała interweniować policja.  Po prawie 40 minutach oczekiwania sędzia Daniel Stefański, w porozumieniu z delegatem PZPN na to spotkanie Andrzejem Ryngiem, zakończył spotkanie.
 
- Chodziło o zagrożenie zdrowia i życia uczestników imprezy, zawodników, publiczności i innych osób. Organizator niestety, pomimo działań, które podejmował, nie był w stanie zapewnić warunków, żeby zawody były kontynuowane. Panowie widzieli, działania policji trwały do momentu podjęcia decyzji o zakończeniu zawodów, czyli gdzieś do trzydziestej siódmej, trzydziestej ósmej minuty po przerwaniu meczu - tłumaczy Andrzej Ryng.

Jak podkreśla delegat PZPN, decyzja o zakończeniu zawodów nie była dla niego łatwa.  - Piłkarze chcieli grać i to rozumiem, ale przede wszystkim musi być zapewnione bezpieczeństwo. Działania podjęte przez policję przedłużały się i to uniemożliwiało dalsze prowadzenie zawodów - zaznacza działacz piłkarskiej centrali.
 
Zapytaliśmy czy walkower dla Górnika jest przesądzony? - Bez komentarza. Tutaj decyzję będą podejmowane przez Komisję Ligi i przez inne organy piłkarskiej centrali - podkreślił Ryng.

Decyzje mają zapaść jeszcze dzisiaj. Tymczasem Piast zaapelował do Górnika o... dokończenie derbowego spotkania. "Piast Gliwice wierzy, że jedynie rozstrzygnięcie pojedynku derbowego w rywalizacji sportowej będzie zgodne z duchem fair play. Klub apeluje, aby sportowa rywalizacja nie cierpiała na skandalicznym zachowaniu marginalnych grup pseudokibiców drużyn, które toczyły uczciwą rywalizację" - można przeczytać na oficjalnej stronie Piasta.

Z Gliwic Michał Zichlarz

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Piast Gliwice | Górnik Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje