• 1 .Jagiellonia Białystok (54 pkt.)
  • 2 .Legia Warszawa (51 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (49 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (43 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (43 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (43 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (41 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (39 pkt.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała. "Góralom" przeszła koło nosa wielka kasa

Ta decyzja może Podbeskidzie sporo kosztować! Wczoraj z funkcji wiceprezesa ekstraklasowego klubu zrezygnował Jarosław Matusiak. Wszystko wskazuje na to, że to pierwszy krok do tego, żeby Murapol, który jest mniejszościowym udziałowcem, wycofał się ze sponsorowania "Górali".

O tym, że jeden z największych deweloperów w kraju, który posiada też 35 proc. akcji klubu z Bielska-Białej, może się wycofać ze wspierania i sponsorowania Podbeskidzia, pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Powodem były przeciągające się negocjacje z miastem, większościowym udziałowcem, na temat przejęcia klubu. 

Reklama

Magistrat, ustami prezydenta Jacka Krywulta, początkowo wyrażał zgodę na przejęcie przez Murapol większościowego pakietu. Wszystko się jednak tak przeciągnęło, że mający swoją centralę w Bielsku-Białej deweloper ma dosyć. Stąd też rezygnacja wiceprezesa Matusiaka. 

"Zarządzanie klubem sportowym, w którym przeplatają się dwie różne wizje, jak ma on funkcjonować w chwili obecnej, przede wszystkim pod względem sportowym oraz organizacyjnym, a także czym ma być i co ma znaczyć w przyszłości, jest niemożliwe. Strategia powinna być jednoznacznie ukierunkowana oraz konsekwentnie realizowana. Stąd moja decyzja o rezygnacji ze stanowiska wiceprezesa Zarządu" - napisał w emocjonalnym oświadczeniu Matusiak. 

Jak udało się dowiedzieć Interii, Murapol, jeszcze w tym okienku transferowym, zamierzał podwoić nakłady na klub i przeznaczyć na Podbeskidzie kolejne 1,5 mln zł. Nie mówiąc o podniesieniu kapitału. Mówiło się o tym, że pod Klimczokiem może wylądował Henrik Ojamaa, który właśnie co rozstał się z Legią. Dodatkowo miał też dojść nowy napastnik i jeszcze jeden skrzydłowy. Teraz nic z tych planów nie zostanie zrealizowane. 

Tymczasem Murapol już jest kojarzona z innymi polskimi klubami, szczególnie tymi, które teraz z rożnych względów przeżywają problemy, jak Korona, Wisła czy Widzew. Podbeskidzie po 7 kolejkach jest na przedostatnim miejscu tabeli z ledwie czterema punktami na koncie. 

Michał Zicharz

Dowiedz się więcej na temat: Podbeskidzie Bielsko-Biała | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje