Patryk Małecki zerwał więzadła krzyżowe

Patryk Małecki w czwartkowym meczu Pogoni Szczecin w Pucharze Polski nabawił się groźnego urazu. Pierwsze badania pokazały, że skrzydłowy zerwał więzadła krzyżowe i nie zagra przez kilka najbliższych miesięcy.

Małecki zszedł z boiska w 82. minucie spotkania Pogoni Szczecin z Legią Warszawa z powodu urazu. Okazało się, że "Mały" zerwał więzadła krzyżowe.

Reklama

- Nie mogę jeszcze mówić o tym, czy tak jest na pewno. Siedzę w Krakowie i czekam na kolejne badanie. Mam nadzieję, że uraz okaże się mniej groźny. Jeśli jednak wcześniejsze diagnozy się potwierdzą, czekać mnie będzie operacja i wykluczenie z treningów przynajmniej do kwietnia - powiedział Małecki.

Ostatecznie "Wojskowi" pokonali szczecinian 3-1 po dogrywce i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W nim zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

- Nagle poczułem ból w kolanie. Bodaj po jakimś wyskoku. Nie było w tym udziału żadnego z rywali. To nie był faul. Po prostu pech. Pech tym większy, że właśnie zaczęło się wszystko dobrze układać i moja forma rosła - podkreślił Małecki.

Małecki dołączył do Pogoni w sezonie 2013/2014, gdzie przeniósł się z Wisły Kraków.

Zobacz wyniki, terminarz i pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski

Dowiedz się więcej na temat: Pogoń Szczecin | małecki | kontuzja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje