• 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3-0 w meczu 37. kolejki Lotto Ekstraklasy

Pogoń Szczecin pokonała u siebie Koronę Kielce 3-0 (0-0) w meczu 37. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bohaterem spotkania był Rafał Murawski, który strzelił dwa gole.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Pogoń Szczecin - Korona Kielce!

Zapis relacji na urządzenia mobilne

Ten mecz miał szczególne znaczenie dla trenerów Pogoni i Korony - Kazimierza Moskala i Macieja Bartoszka. Obaj odchodzą po zakończeniu sezonu. Moskala w zespole "Portowców" zastąpi Maciej Skorża, a Bartoszka w Koronie Gino Lettieri.

Mimo że spotkanie nie miało dużej stawki, to kibice oglądali dosyć ciekawe widowisko. Sporo działo się pod obiema bramkami. Jakub Słowik i Michal Pesković musieli cały czas zachować czujność. Więcej pracy miał golkiper kielczan. Już w 10. minucie jego umiejętności sprawdził Rafał Murawski, ale Pesković spisał się bez zarzutu. Chwilę później znów Murawski dał o sobie znać. Bramkarz Korony także w tym przypadku nie dał się zaskoczyć.

Gospodarze często próbowali strzałów z dystansu, ale z precyzją już nie było zbyt dobrze. W 23. minucie Vladislavs Gabovs dobrze zatrzymał Dawida Korta. Kilka minut później "huknął" Marcin Lostkowski minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi zakotłowało się w polu karnym Pogoni po rzucie wolnym. Słowik w końcu wyjaśnił sytuację. W 36. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Bramkarz "Portowców" wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia. Donitka Nabila Aankoura okazała się minimalnie niecelna.

W doliczonym czasie gry przed szansą stanął jeszcze Jarosław Fojut. Pesković był jednak na posterunku.

Tuż po zmianie stron za lekko strzelił Miguel Palanca i Słowik bez trudu złapał piłkę. Dużo lepsze było uderzenie Korta. Pesković z trudem odbił futbolówkę.

W 60. minucie kolejny atak gospodarzy przyniósł efekt. Ricardo Nunes zbiegł z lewego skrzydła do środka i podał do Murawskiego, który "wypalił" z pierwszej piłki. Futbolówka tuż przy słupku wpadła do bramki.

W 72. minucie mogło być 2-0 dla gospodarzy. Świetną akcją popisał się Adam Frączczak, ale z ostrego kąta trafił prosto w Peskovicia. Bramkarz Korony dobrze interweniował także po strzale Drygasa.

Pogoń dążyła do zdobycia drugiego gola i w 87. jej minucie wysiłki zostały nagrodzone. Frączczak podał do Drygasa, a ten wypatrzył dobrze ustawionego Murawskiego, który po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Peskovicia.

Gospodarze "dobili" Koronę w 90. minucie, kiedy to rezerwowy Robert Obst z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.