• 1 .Lech Poznań (58 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (57 pkt.)
  • 3 .Legia Warszawa (57 pkt.)
  • 4 .Wisła Płock (53 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (50 pkt.)
  • 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

Lenczyk: Dużo zależy od pierwszego meczu

- Dużo zależy od wyniku pierwszego spotkania. Zrobimy wszystko, by osiągnąć korzystny dla nas rezultat - zapewnia na internetowej stronie klubu szkoleniowiec Śląska Wrocław Orest Lenczyk, który we wtorek spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej.

Mistrzowie Polski swoją przygodę z tegoroczną Ligą Mistrzów zaczynają od drugiej rundy kwalifikacji. Na początek przyjdzie im zmierzyć się z najlepszą drużyną Czarnogóry. Do Podgoricy piłkarze z Polski dotarli we wtorek.

Reklama

- Mieliśmy krótką i przyjemną podróż, korzystamy także z dobrego hotelu. Obecnie temperatura nie jest dla nas wielkim problemem, bo przez dziesięć dni obozu w Chorwacji mogliśmy się zaaklimatyzować do podobnych warunków. Nie wiem natomiast co będzie działo się na meczu, na to nie mam wpływu. Z doświadczenia wiem, że dla sportowców, którzy co kilka dni zmieniają klimat, to nie jest sytuacja komfortowa. Jeśli w środę mamy podjąć rękawicę, to bardzo bym chciał, żeby warunki pogodowe nie były czynnikiem decydującym o naszej postawie. Uważam jednak, że sobie poradzimy. Sztab medyczny będzie odpowiedzialny za uzupełnianie mikroelementów i nawadnianie piłkarzy, a przedmeczowe zajęcia będą odbywały się w klimatyzowanej sali w hotelu. Niezależnie od wyniku, po meczu nie powiem złego słowa o pogodzie - mówił Lenczyk. Temperatura w Podgoricy, nawet w godzinie meczu, czyli o 20.45, przekracza 30 stopni Celsjusza.

- Pomimo pewnych trudności, mamy informacje o Budućnostii, nie będziemy grali z drużyną niewiadomą. Z obydwu stron będzie bardzo twarda walka o zwycięstwo. Z pewnością mamy lepsze boisko we Wrocławiu, ale w środę będziemy musieli się dostosować do tego co jest tutaj, tak by sprawą najważniejszą był wynik, a nie gra. Liczę jednak na to, że strona czysto piłkarska będzie na wyższym poziomie.

- Mam przyjemność być po raz drugi w Podgoricy. 35 lat temu będąc na obozie z Wisłą Kraków graliśmy sparing z Budućnostią i przegraliśmy 0-1. Taki wynik w środowym starciu nie byłby tragedią, ale zrobimy wszystko, by był on o wiele lepszy - dodał trener Śląska Wrocław.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z tego wydarzenia. Początek o 20.45. W telewizji mecz pokaże TVP 1.

www.slaskwroclaw.pl
Dowiedz się więcej na temat: Śląsk Wrocław | Liga Mistrzów | Orest Lenczyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama