Puchar Polski. Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław 0-3

Jeszcze w zeszłym tygodniu Arkadiusz Piech trenował z rezerwami Śląska Wrocław, a dziś wprowadził swój zespół do drugiej rundy Pucharu Polski po wyjazdowej wygranej 3-0 z drugoligową Olimpią Elbląg.

Puchar Polski: wyniki, strzelcy, terminarz

Ostatni zespół drugiej ligi nie postawił wygórowanych warunków ekipie z Ekstraklasy.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego objęli prowadzenie już w 11. minucie po precyzyjnym uderzeniu Piecha.

Śląsk zdecydowanie przeważał i w 29. minucie prowadził już 2-0, gdy Piech zamienił karnego na gola. Wcześniej w polu karnym faulowany był Łukasz Broź.

Po przerwie kolejne szanse dla gości marnowali: Piech, Mateusz Cholewiak, czy Mateusz Radecki. W słupek trafił Damian Gąska. W doliczonym czasie wynik na 3-0 dla gości ustalił Radecki.

1/32 finału piłkarskiego Pucharu Polski: Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław 0-3 (0-2)

Awans: Śląsk Wrocław.

Bramki: 0-1 Arkadiusz Piech (11.), 0-2 Arkadiusz Piech (29. z karnego), 0-3 Mateusz Radecki (90+1).

Żółte kartki: Olimpia Elbląg - Michał Kuczałek, Eduardo; Śląsk Wrocław - Mateusz Radecki.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Olimpia Elbląg: Paweł Rutkowski - Tomasz Sedlewski (75. Michał Balewski), Michał Kuczałek, Kamil Wenger, Mateusz Bogdanowicz - Anton Kołosow (82. Michał Kiełtyka), Michał Ressel, Kacper Korkliniewski, Eduardo, Jakub Bojas (63. Mateusz Szmydt) - Michał Fidziukiewicz.

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel - Łukasz Broź (79. Róbert Pich), Igors Tarasovs, Wojciech Golla, Kamil Dankowski - Mateusz Cholewiak, Jakub Łabojko, Mateusz Radecki, Maciej Pałaszewski (89. Piotr Samiec-Talar), Farshad Ahmadzadeh (63. Damian Gąska) - Arkadiusz Piech.