Wisła Kraków. Kiko Ramirez osiągnął porozumienie z klubem

Kiko Ramirez poinformował, że osiągnął porozumienie z Wisłą Kraków i jest wolnym szkoleniowcem. Hiszpan nie pracuje w klubie od grudnia 2017 roku, ale "Biała Gwiazda" wciąż musiała płacić mu pieniądze za przedwczesne zerwanie umowy.

"Chcę poinformować, że osiągnąłem porozumienie z Wisłą Kraków. Chciałem podziękować klubowi, wspaniałym fanom i za gościnność pięknego kraju, Polski. Od teraz jestem wolnym trenerem, czekają na mnie nowe wyzwania" - poinformował za pośrednictwem Twittera Kiko Ramirez.

Reklama

Umowa Hiszpana z "Białą Gwiazdą" obowiązywała do końca czerwca 2019 roku, ale Ramirez w grudniu 2017 roku został zwolniony z piastowanego stanowiska. Zastąpił go jego rodak, Joan Carrillo.

Początkowo Wisła chciała zapłacić Ramirezowi jednorazowo większą sumę należnych mu pieniędzy, ale Hiszpan wolał otrzymywać całość kwoty w ratach, rozłożonych na czas w jakim miał być trenerem krakowskiego klubu. Dojście do porozumienia zadowalającego obie strony trwało aż 10 miesięcy, ale w końcu doszło do skutku.

Ramirez był w przeszłości szkoleniowcem trzecioligowych drużyn hiszpańskich - CD Castellon, CE L'Hospitalet oraz obecnie drugoligowego Gimnastic de Tarragona.

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz


Reklama

Reklama

Reklama