• 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

Wisła Kraków - MSK Żilina 2-1 w sparingu

Wisła Kraków w drugim sparingu podczas zgrupowania w Belek pokonała lidera słowackiej ekstraklasy, MKS Żilina 2-1. Pierwszą bramkę zdobył Rafał Boguski, podwyższył Jakub Bartosz. Dla Żiliny gola zdobył… Tomasz Cywka, który pokonał bramkarza Wisły. Było to pierwsze zwycięstwo krakowian pod wodzą Kiko Ramireza.

Dla Wisły był to trzeci sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej. Krakowianie najpierw przegrali z Rakowem Częstochowa 0-2, a już w Turcji ulegli węgierskiemu Paksi 1-2.

Początek spotkania należał do Słowaków, jednak to Wisła wyszła na prowadzenie. Prezentujący wysoką formę od początku roku Patryk Małecki dośrodkował z lewej strony pola karnego wprost w światło bramki, a najskuteczniejszy wiślak w tym sezonie, Rafał Boguski, zmienił tor lotu piłki i pokonał bramkarza Żiliny.

W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Jakub Bartosz, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i z dużym spokojem pokonał golkipera rywali. Niespełna minutę później bramkę samobójczą zdobył Tomasz Cywka.

Podczas tureckiego zgrupowania wiślacy zmierzą się jeszcze ze Steauą Bukareszt.

Wisła Kraków - MSK Żilina 2-1 (1-0)

1-0 Rafał Boguski (28.)

2-0 Jakub Bartosz (78.)

2-1 Tomasz Cywka (79. - sam.)

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan González, Maciej Sadlok (44, Matija Szpiczić) - Rafał Boguski (66, Jakub Bartosz), Krzysztof Mączyński, Denis Popović (66, Mateusz Zachara), Petar Brlek, Patryk Małecki (76, Alan Uryga) - Zdenek Ondraszek (66, Paweł Brożek).

MSK Żilina: Alesz Mandous - Branislav Szuszolik, Filip Kasza (46, Martin Kralik), David Hancko, Jakub Holubek (46, Bojan Letić) - Lukasz Janoszík, Eugeniu Cociuc, Michal Klec (80, Michal Szkvarka), Edson Tortolero (46, Miroslav Kaczer), 15. Kristian Vallo (60, 13. Filip Hlohovsky) - Roland Gerebenits (60, Nermin Haskić).