• 6 .Zagłębie Lubin (9 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (8 pkt.)
  • 8 .Korona Kielce (8 pkt.)

Wisła Kraków - Wisła Płock 1-1 w meczu 4. kolejki Ekstraklasy

Wisła Kraków zremisowała 1-1 z Wisłą Płock w meczu 4. kolejki Ekstraklasy. Krakowianie mieli rywala na widelcu, ale zamiast go skonsumować, dali sobie wbić bramkę. Piłkarze Macieja Stolarczyka po raz drugi w tym sezonie tracą dwa punkty na własne życzenie.

Kliknij, by przejść do zapisu relacji na żywo z meczu Wisła Kraków - Wisła Płock

Zapis relacji na żywo na urządzenia mobilne z meczu Wisła K. - Wisła P.

Podobnie było na inaugurację z Arką Gdynia. Wisła prowadziła grę, była lepsza, stwarzała okazje, ale nic nie potrafiła strzelić. Z Wisłą Płock piękną bramkę zdobył Zdenek Ondraszek, ale moment gapiostwa sprawił, że krakowianie znów zamiast wygranej mają tylko remis. Z kolei Wisła Płock zdobyła drugi punkt w tym sezonie.

Goście przy Reymonta zaczęli, jakby planowali zaprezentować się w ustawieniu 1-5-5-0. Próbowali tylko przeszkadzać, przez 40 minut nie oddali celnego strzału, a od oglądania ich gry bolały oczy.

- Coś rzeczywiście nie funkcjonuje. Nie tak to miało wyglądać, za bardzo się cofnęliśmy. Wynika to chyba z naszej bezpłodności w ofensywie - mówił w przerwie przed kamerami nc+ Alan Uryga, pomocnik płocczan i były zawodnik krakowian.

Gospodarze też zaczęli niemrawo. Wszystko, co byli w stanie zaprezentować w ofensywie, to zagrożenie ze strony Jesusa Imaza. Hiszpan próbował głową, próbował z dystansu, ale kończyło się tylko na strachu gości.

Największy obleciał ich jednak po uderzeniu z rzutu wolnego Dawida Korta. Były zawodnik Pogoni Szczecin przymierzył z 25 metrów, ale ze strzałem poradził sobie Thomas Daehne.

Aż nadeszła 33. minuta. Długie podanie świetnie klatką piersiową zgrał Rafał Boguski, a Zdenek Ondraszek zadziwił chyba samego siebie. Uderzył od razu, bez kozła, z kapitalną rotacją. Piłka poszybowała pięknie, dotknęła jeszcze poprzeczki i wylądowała w siatce. Gol palce lizać!

Wisła Płock odpowiedziała jeszcze uderzeniem Ricardinho, ale tym razem debiutujący w pierwszym składzie Wisły Mateusz Lis spisał się bez zarzutu. Mimo że wcześniej bramkarz krakowian miał dwa niezbyt udane wybicia piłki, które niebezpiecznie zostały zblokowane przez rywali.

W pięć minut drugiej części więcej się działo niż przez całą pierwszą połowę. Najpierw kolejną wymianę piłkę Boguski - Ondraszek Czech zakończył niecelnym uderzeniem, a w odpowiedzi Ricardinho uderzył nad poprzeczką.

Fantastyczną okazję mieli jednak w 65. minucie gospodarze. Jesus Imaz wyszedł sam na sam z Daehne, przerzucił piłkę nad bramkarzem gości, ale trafił w poprzeczkę. Do odbitej piłki na piątym metrze dopadł jednak jeszcze Patryk Małecki, ale nie zdołał skierować jej do pustej bramki.

Krakowianie jeszcze rozpamiętywali tę akcję, gdy w końcu goście przypomnieli sobie, że piłka nożna polega też na atakowaniu. Długie podanie Merebaszwilego do środka głową zgrał Varela, a Ricardinho (także głową) skierował piłkę w długi róg bramki Lisa i zamiast 2-0, niespodziewanie było 1-1!

Wisła Kraków cały czas atakowała, miała dobre okazję, a świetną w samej końcówce zmarnował Kamil Wojtkowski, gdy z 12 metrów nie trafił w bramkę. Z kolei uderzenie głową Jakuba Bartosza otarło spojenie słupka z poprzeczką.

Po czterech kolejkach Wisła Kraków ma pięć punktów, Wisła Płock dwa.

Wisła Kraków - Wisła Płock 1-1 (1-0)

Bramki: Ondraszek (33. podanie Rafała Boguskiego) - Ricardinho (66. podanie Vareli)

Wisła Kraków: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Imaz (84. Bartosz), Basha, Boguski (75. Kosztal), Kort, Małecki (67. Wojtkowski) - Ondraszek;

Wisła Płock: Daehne - Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Stępiński - Szwoch (63. Zawada), Szymański, Stilić (46. Merebaszwili), Furman, Varela (74. Łasicki) - Ricardinho.

Żółte kartki: Boguski - Furman, Stępiński, Szymański, Łasicki.

Czerwona kartka: Stępiński (70. druga żółta).

Sędziował: Daniel Stefański z Bydgoszczy.