Wisła Płock - Miedź Legnica 2-2. Policja zatrzymała 10 pseudokibiców za udział w bójce

Policja zatrzymała 10 pseudokibiców klubu Wisła Płock, którym przedstawiono zarzuty udziału w bójce. Doszło do niej podczas meczu Wisły z Miedzią Legnica, który odbył się w sobotę. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania. Za udział w bójce grozi do 3 lat więzienia.

Zatrzymani mają od 20 do 40 lat. Uczestnikami bójki były osoby "kibicujące" płockiej drużynie. W czasie tego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń - poinformował w środę rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Reklama

Jak wyjaśnił, do bójki doszło w sobotę, 15 września, na stadionie Wisły Płock, w okolicy kas.

- Płoccy "kibice" sami między sobą, w sposób siłowy, wymieniali poglądy - zaznaczył Piasek.

Dodał, iż w wyniku podjętych działań, policjanci zabezpieczający spotkanie zatrzymali po meczu dziewięć osób uczestniczących w bójce - wszyscy zostali doprowadzeni do Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

- Dalsze czynności prowadzone w sprawie, pozwoliły na zatrzymanie wczoraj dziesiątej osoby. Funkcjonariusze nadal jednak prowadzą ustalenia. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań - podkreślił rzecznik płockiej policji. Przypomniał, że zgodnie z kodeksem karnym za udział w bójce przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotnim meczu ósmej kolejki ekstraklasy piłkarze Wiły Płock zremisowali u siebie z Miedzią Legnica 2-2.

Michał Budkiewicz

Dowiedz się więcej na temat: pseudokibice

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje