Wisła Płock. Kibu Vicuna nowym trenerem

Funkcje pierwszego trenera Wisły Płock objął w środę Hiszpan - Kibu Vicuna. Poprzedni szkoleniowiec piłkarzy zespołu Lotto Ekstraklasy, Dariusz Dźwigała, rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron po sobotniej porażce Wisły w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin (0-4).

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Reklama

Nowy szkoleniowiec Wisły Płock w swojej karierze był między innymi asystentem trenera Jana Urbana, od czerwca samodzielnie prowadził litewski FK Trakai. Po 12 kolejkach na koncie drużyny było siedem zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki.

Hiszpan nie spotkał się w środę z dziennikarzami, bowiem zbyt późno dojechał do Płocka z Litwy, gdzie uzgadniał szczegóły swojego odejścia z FK Trakai. Podpisał kontrakt do końca sezonu 2018/2019 z opcją przedłużenia.

W czwartek rano zespół, wraz z nowym trenerem i jego asystentem Tomaszem Tchórzem, wyjeżdża na trzydniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Na obiektach sportowych w tym mieście zawodnicy trenowali przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019. Teraz będą się tam przygotowywać do dalszej części rozgrywek, już pod okiem nowego szkoleniowca.

Na sobotę, 13 października, planowane jest rozegranie meczu sparingowego z zajmującą 14. pozycję w 1. lidze - Wartą Poznań.

Po spotkaniu z Wartą drużyna wraca do Płocka, gdzie będziemy kontynuować przygotowania do wyjazdowego spotkania 12. kolejki ekstraz Zagłębiem Lubin, zaplanowanego na niedzielę, 21 października, godz. 15:30.

Zapraszamy na tekstową relację na żywo
Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Płock

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje