Zagłębie Sosnowiec. Pawłowski pełen nadziei przed grą w zespole beniaminka

Szymon Pawłowski jest kolejnym doświadczonym zawodnikiem w ostatnim czasie, po Piotrze Polczaku czy Adamie Kokoszce, który w ostatnim czasie wzmocnił beniaminka Ekstraklasy Zagłębie. Przed grą w sosnowieckim klubie doświadczony skrzydłowy jest pełen nadziei.

Po awansie do Ekstraklasy Zagłębie wzmocniło aż 10 zawodników. Ostatnim z nich jest 31-letni Pawłowski. Klub z Sosnowca negocjował z kilkoma zawodnikami, ostatecznie padło na piłkarza Lecha, który w poprzednim sezonie grał w Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Z Zagłębiem Pawłowski podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Dlaczego zdecydował się na takie rozwiązanie? - Przede wszystkim prezes Marcin Jaroszewski i trener Dariusz Dudek byli bardzo konkretni. Rozmowy takie właśnie były, klub mnie potrzebował i szybko osiągnęliśmy porozumienie. Poważne podejście do tematu klubu było decydujące. Nikt mi jednak nie powiedział, że dostanę miejsce w składzie za darmo. Konkurencja w Zagłębiu na skrzydłach jest dość duża, piłkarze grający na tej pozycji wyglądali nieźle we wcześniejszych spotkaniach - cytuje Pawłowskiego oficjalna strona klubu z Sosnowca.

Piłkarz jest już po pierwszych treningach z nowym zespołem. Niewykluczone, że szansę debiutu otrzyma już w niedzielę. Jedenastkę z Sosnowca czeka kolejny trudny wyjazdowy mecz. Po wysoko przegranym spotkaniu z Lechem w Poznaniu 0-4, teraz przyjdzie zagrać z Legią w Warszawie. Beniaminek liczy, że mimo wszystko uda się zdobyć jakiś punkty czy punkty przy Łazienkowskiej. To spotkanie w niedzielę o godzinie 15.30.

- Za mną dopiero pierwsze treningi i trudno tak na gorąco oceniać potencjał zespołu. Na pewno jest szansa, by się utrzymać w ekstraklasie, w to nie wątpię. Dlatego przyszedłem do Sosnowca, by pomóc drużynie, która ma możliwości - podkreśla Pawłowski.

Doświadczony zawodnik na swoim koncie ma aż 251 ekstraklasowych gier, w których zdobył 47 bramek. W najwyższej klasie rozgrywkowej wstępował w Zagłębiu Lubin, Lechu i w ostatnim sezonie w Bruk-Bet. Teraz będzie to Sosnowiec. Na jego doświadczenie mocno liczy trener Dudek. Spośród wszystkich zawodników Zagłębia Pawłowski ma na swoim koncie najwięcej występów na boiskach Ekstraklasy.

Reklama

zich

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje