Amstel Gold Race. "Polski" skład grupy Sky

Michał Kwiatkowski będzie jednym liderów grupy Sky na niedzielny Amstel Gold Race. W barwach brytyjskiej ekipy zobaczymy aż trzech Polaków. W Holandii "Kwiato" będzie mógł liczyć na pomoc Michała Gołasia i Łukasza Wiśniowskiego. Początek relacji na żywo w Eurosporcie 1 w niedzielę od godziny 14:45.

W pierwszym z ardeńskich klasyków wystartuje również Wout Poels, który powraca do pełni sił po załamaniu obojczyka na jednym z etapów Paryż-Nicea. W siedmioosobowym składzie pojadą jeszcze: Sergio Henao, Wasył Kiryjenka i Tao Geoghegan.

Reklama

W ardeńskim tryptyku zabraknie w tym roku Chrisa Froome’a, który będzie przygotowywał się do Giro d’Italia poprzez Wyścig Dookoła Alp. Z kolei Gianni Moscon potrzebuje odpoczynku po trudach imprez na kostce brukowej.

Kwiatkowski wygrał Amstel Gold Race w 2015 roku, a w poprzednim sezonie był drugi (przegrał końcówkę z Philippe’em Gilbertem). W tym roku „Kwiato” wygrał już prestiżowy Tirreno-Adriatico i mocno obsadzony Volta ao Algarve. Na Tour of Flanders nie zaprezentował jednak najwyższej formy, a w ubiegłym tygodniu przejechał pięć z szczęściu etapów Wyścigu Dookoła Kraju Basków.

Relacje na żywo ze wszystkich odsłon ardeńskiego tryptyku wyłącznie w Eurosporcie.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Kwiatkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje