Binck Bank Tour. Der Hoorn wygrał trzeci etap, Mohorić nowym liderem

Holender Taco van der Hoorn z grupy Roompot wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Binck Bank Tour z Aalter do Antwerpii, długości 174,9 km. Nowym liderem został czwarty w środę Słoweniec Matej Mohorić (Bahrain-Merida).

Drugie miejsce zajął Belg Maxime Vantomme (WB Aqua Protect-Veranclassic), a trzecie jego rodak Sean De Bie (Veranda's Willems-Crelan), wszyscy w tym samym czasie co zwycięzca - 3:47.42.

Na kilkanaście kilometrów przed metą z peletonu uciekła piątka zawodników, którzy szybko uzyskali ponad jedną minutę przewagi. Wszyscy dobrze współpracowali i nie dali się dogonić peletonowi. Przed metą osłabł tylko Holender Jesper Asselman (Roompot), z pozostałej czwórki najszybszy na finiszu był der Hoorn. Asselman stracił 35 s, a peleton przyprowadzony przez szóstego na mecie Holendra Dylana Groenewegena (Team LottoNL-Jumbo) stracił 1.11.

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął 67. miejsce z taką samą stratą, a Łukasz Wiśniowski (Sky) był 105. - 2.32.

Impreza składająca się z siedmiu etapów potrwa do niedzieli. W ubiegłym roku zwyciężył Holender Tom Dumoulin z grupy Sunweb, Bodnar zajął 60. miejsce. Wyścig przebiegający po drogach Holandii i Belgii jest zaliczany do klasyfikacji UCI World Tour. Wcześniej znany był także pod nazwą Eneco Tour.