Diverse Downhill Contest – oficjalna relacja wideo z mistrzostw Europy

W ostatni weekend wakacji na górze Stożek emocje sięgały zenitu, kiedy Sławek Łukasik i Wojciech Czermak walczyli o miejsca na podium mistrzostw Europy – Diverse Downhill Contest.

Widzowie mocno dopingowali zarówno wszystkich polskich reprezentantów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, jak i ich zagranicznych rywali. Jeśli nie byliście w Wiśle 27 i 28 sierpnia zapraszamy do obejrzenia oficjalnej relacji wideo z Diverse Downhill Contest.

Przypomnijmy tylko, że niezwykle widowiskowy sobotni konkurs Monster Best Whip wygrał Hugo Robenek pokonując Jamesa Hursta i Kubę Żbikowskiego. Natomiast w niedzielnych zjazdach w klasie Elite tytuły mistrzostw Europy podzielili między siebie Sławek Łukasik w Elite Men oraz Marine Cabirou Elite Women. Podium mężczyzn uzupełnili - Lutz Weber i Wojciech Czernak, a kobiet - Monika Hrastnik i Lea Rutz. W klasie Junior mistrzem Europy został Max Hartenstern z Niemiec pokonując Moritza Ribaricha i Adama Rojceka.

Ostatni weekend sierpnia na Górze Stożek dostarczył wielu sportowych emocji, kiedy najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu na suchej i szybkiej trasie walczyli o każdą setną sekundy. Kolejny raz Wisła stała się europejską stolicą zjazdów rowerowych, a niesamowity doping tysięcy kibiców sprawił, że riderzy dawali z siebie 110 procent. Wyjątkowa atmosfera sportowego święta sprawi, że zapewne wielu z nich powróci do Polski w przyszłym roku.

Reklama

Oficjalna relacja wideo z mistrzostw Europy Diverse Downhill Contest na górze Stożek.

A już dziś zapraszamy do głosowania w konkursie Diverse Downhill Foto Contest na najlepsze zdjęcia zawodów na fan page’u: www.facebook.com/downhillcontest

Pełne wyniki ME Diverse Downhill Contest Wisła 2016:

Elite Men
1. Sławek Łukasik
2. Lutz Weber
3. Wojtek Czermak

Junior Men
1. Max Hartenstern
2. Moritz Ribarich
3. Adam Rojcek

Elite Women
1. Marine Cabirou
2. Monika Hrastnik
3. Lea Rutz

Masters I Men
1. Rostislav Sztencel
2. Artur Miśkiewicz
3. Mateusz Jasiński

Masters II Men
1. Rafał Wiszniewski
2. Dominik Pycia
3. Milan Suchomel

U17
1. Muszula Balazs
2. Krzysztof Kaczmarczyk
3. Marek Goryczka

Hobby Full
1. Łukasz Wojtas
2. Kamil Świercz
3. Artur Simon

Hobby Junior
1. Filippo Rawicki
2. Łukasz Grabowski
3. Wiktor Juraszek

Hobby Hardtail
1. Lubomir Grega
2. Pavol Magda
3. Pavol Rabatin


Dowiedz się więcej na temat: Diverse Downhill Contest

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje