Dramat Vincenzo Nibalego na trasie Tour de France

Włoch Vincenzo Nibali musiał wycofać się z rywalizacji w tegorocznym Tour de France. Kolarz zespołu Bahrain-Merida upadł na cztery kilometry przed końcem 12. etapu wyścigu. Do mety dojechał, ale późniejsze badania wykazały złamanie kręgu piersiowego T10. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Do feralnego zdarzenia doszło na ostatnich kilometrach wspinaczki pod Alpe d'Huez. Vincenzo Nibali próbował ruszyć za atakującym Chrisem Froomem. Widoczność była fatalna z powodu rac odpalonych przez kibiców, którzy jak zawsze obstawili całą drogę. Panował ogromny ścisk, spowodowany również przez motocykle policyjne. Nagle Włoch upadł, ale z pomocą fanów wstał i dotarł do mety. Zajął 7. miejsce, do zwycięzcy etapu oraz lidera Tour de France Gerainta Thomasa (Team Sky) stracił zaledwie 13 sekund. Szybko zdecydowano, by przetransportować kolarza Bahrain-Merida do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

Reklama

Nibali trafił do szpitala w Grenoble, gdzie prześwietlono jego kręgosłup. Spełniły się najgorsze obawy doktorów zespołu. W wyniku kraksy Włoch złamał kręg piersiowy T10. Ból oraz uraz zmusiły go do wycofania się z rywalizacji. – Badanie potwierdziło to, czego się obawialiśmy. Vincenzo nie będzie mógł wsiąść na rower przez przynajmniej następne 15 dni – powiedział doktor Bahrain-Merida Emilio Magni.

Sam zawodnik nikogo nie oskarżył o zaistniałą sytuację. – W tym momencie było bardzo ciasno. Nie było barierek, jechały dwa policyjne motocykle. Kiedy Froome przyspieszył, ja ruszyłem za nim. Czułem się dobrze, ale nagle musiałem zwolnić i upadłem. Tak naprawdę sam do końca nie wiem, co się stało – powiedział Nibali.

Triumfator Tour de France z 2014 roku zajmował po 12 etapach 4. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą dwóch minut i 37 sekund do pierwszego Gerainta Thomasa. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Dowiedz się więcej na temat: Vincenzo Nibali | tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje