Dubai Tour. Pierwsze w sezonie zwycięstwo Marka Cavendisha

Brytyjczyk Mark Cavendish (Team Dimension Data) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap wyścigu Dubai Tour (2. HC). Drugi w czwartek był Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credits), a trzeci Marcel Kittel (Katiusza Alpecin). Nowym liderem został zwycięzca drugiego odcinka Elia Viviani (Quick-Step Floors).

W czwartek kolarze mieli do pokonania 180 km z Dubaju do Fudżajry. Znów zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwo etapowe walczyli sprinterzy, ale tym razem w głównej roli wystąpił coraz lepiej spisujący się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Cavendish.

Znajdujący się 30 km przed Fudżajrą podjazd był zbyt łatwy, by rozerwać peleton. W końcówce pociąg ustawiła ekipa Quick-Step, ale Viviani za wcześniej znalazł się na czele grupy zasadniczej i nie był w stanie utrzymać pierwszego miejsca do końca. Pracę belgijskiej ekipy wykorzystali inni, a największym sprytem wykazał się Manx Missile, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Dopiero na 10. miejscu w Fudżajrze finiszował Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), przez co stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Nowy lider – Viviani – ma 4 sekundy przewagi nad Cavendishem i 7 sekund nad Nathanem Van Hooydonckiem (BMC Racing Team).

Pięcioetapowy wyścig potrwa do soboty. Losy wyścigu rozstrzygną się na czwartym odcinku, z metą na stromym podjeździe w Hatcie.

Relacje na żywo z Dubai Tour codziennie w Eurosporcie 2.