Froome i Thomas pojadą w Tour of Britain

Team Sky sprawi wielką frajdę wszystkim fanom kolarstwa w Wielkiej Brytanii. W rozpoczynającym się 2 września Tour of Britain pojadą bowiem zarówno triumfator Tour de France Geraint Thomas, jak i czterokrotny zwycięzca Wielkiej Pętli Chris Froome.

Ośmioetapowa impreza, która rozpocznie się w Walii (Pembrey Country Park), przyciągnie w tym roku jeszcze większą uwagę kibiców. Dla 32-letniego Thomasa będzie to pierwszy poważny start po najcenniejszym w karierze zwycięstwie - na Polach Elizejskich.

Reklama

- Zaraz po zakończeniu Tour de France wiedziałem, że chcę wystąpić w Tour of Britain. Tegoroczna edycja rozpocznie się w Walii, co sprawia, że będzie to dla mnie wyjątkowy wyścig – podkreślił Thomas.

- Chcę przystąpić do rywalizacji w możliwie najwyższej formie i cieszyć się nią. Zobaczymy, jak będą wyglądały kolejne tygodnie, ale wiem, że wystąpimy w Wielkiej Brytanii w bardzo mocnym składzie. W świetnej dyspozycji jest obecnie Wout Poels – dodał Walijczyk.

Na swojej ziemi grupa Sky w końcu będzie mogła liczyć na pozytywne nastawienie i wsparcie fanów, z czym w innych krajach, a w szczególności we Francji, bywało różnie.

Dowiedz się więcej na temat: Geraint Thomas | Chris Froome

Reklama

Reklama

Reklama