Giro d'Italia - Cavendisha zabraknie we Włoszech

Jeden z najlepszych sprinterów na świecie Mark Cavendish nie wystartuje w tegorocznym wyścigu kolarskim Giro d'Italia. Priorytetem Brytyjczyka jest w tym roku przygotowanie i start w Tour de France.

- Przykro mi, że nie wystartuję w Giro d'Italia, bo odnosiłem w nim wiele sukcesów, ale w tym roku chcę się przygotować jak najlepiej do Tour de France. To mój cel numer jeden w tym sezonie - powiedział Cavendish (Omega Pharma-Quick-Step), który w ubiegłym roku w wyścigu dookoła Włoch wygrał klasyfikację na najlepszego sprintera.

Reklama

Mistrz świata z 2011 roku jako przygotowania do Tour de France wybrał udział w wyścigach w Turcji, Kalifornii i Szwajcarii.

W "Wielkiej Pętli" Cavendish startuje od 2007, a wygrywa od 2008 roku. Był pierwszy na 27 etapach i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Rekordzistą jest Belg Eddy Merckx - 34 triumfy.

101. Tour de France rozpocznie się 5 lipca w angielskim mieście Leeds, niedaleko rodzinnego miasta matki kolarza - Harrogate. Zakończy po 22 dniach i 3656 km ścigania na Polach Elizejskich w Paryżu. Po raz pierwszy od ponad półwiecza w programie jest tylko jeden etap jazdy na czas.

Dowiedz się więcej na temat: Mark Cavendish | giro d'italia | tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje