Giro d'Italia. Po raz pierwszy na starcie Izraelczycy

Po raz pierwszy w Giro d'Italia wystartują kolarze z Izraela. W składzie ekipy Israel Cycling Academy, która otrzymała od organizatorów "dziką kartę", pojadą 24-letni Guy Niv i młodszy o rok Guy Sagiv. Wyścig rozpocznie się 4 maja w Jerozolimie.

"Wybór Sagiva i mój pokazuje, że Izrael staje się prawdziwym kolarskim krajem. Sądzę, że stać mnie, by dotrwać do ostatniego etapu w Rzymie (27 maja). Widzę siebie na mecie" - powiedział Niv.

Reklama

"Zabranie ich na wielki tour jest ryzykowne, ale w w ostatnim czasie poczynili ogromne postępy" - ocenił dyrektor sportowy Kjell Carlstroem.

W drużynie izraelskiej pojadą ponadto m.in. mający na koncie zwycięstwo etapowe w Tour de France Hiszpan Ruben Plaza oraz Belg Ben Hermans.

Ten ostatni jest dobrze znany polskim kibicom. W 2015 roku, startując w barwach grupy BMC, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne (ze stratą tylko trzech sekund do zwycięzcy wyścigu Jona Izagirre), a w ubiegłorocznej edycji nie ukończył z powodu bardzo groźnego wypadku na trzecim etapie do Szczyrku. Podczas zjazdu z Zameczka uderzył rowerem w barierkę i przeleciał przez nią, doznając m.in. pęknięcia mostku.

Dowiedz się więcej na temat: giro d'italia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje