Jakobsen wygrał Nokere Koerse, Gradek w "10"

Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) wygrał po finiszu z dużej grupy jednodniowy wyścig Danilith Nokere Koerse. 21-letni Holender na ostatnich metrach wyprzedził Amaury'ego Capiota (Sport Vlaanderen-Baloise) i Hugo Hofstettera (Cofidis). Bardzo dobrze spisał się Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice), finiszując na 10. miejscu.

W tegorocznej edycji kolarze mieli do pokonania 191,1 km po belgijskich drogach. Pofałdowana trasa (kilkanaście wzniesień) nie okazała się wystarczająco selektywna dla szybkich zawodników. Ostatnich 9 km peleton pokonał już razem, choć w mocno okrojonym składzie.

Gradek jechał bardzo aktywnie, cały czas kręcąc blisko czuba grupy zasadniczej. Dziesiątym miejscem na mecie potwierdził, że w początkowej fazie sezonu nie może narzekać na brak formy. W niedzielę na 14. pozycji ukończył Dwars door West-Vlaanderen, w którym najlepszy okazał się jego kolega z grupy Frantisek Sisr.

Przed rokiem na 9. miejscu Danilith Nokere Koerse ukończył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowiece).