Jan Ullrich spowodował groźny wypadek samochodowy

Jan Ullrich, były niemiecki kolarz, zwycięzca Tour de France w 1997 roku, spowodował w szwajcarskim kantonie Thurgau groźny wypadek samochodowy, w którym ranne zostały dwie osoby. Według doniesień złoty medalista igrzysk w Sydney był pod wpływem alkoholu.

Szczegóły zdarzenia relacjonowało środowe wydanie szwajcarskiego dziennika "Blick". Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Ullrich nie wyhamował i uderzył w dwa samochody, które zatrzymały się przed znakiem stop w pobliżu miejscowości Happerswil.

Reklama

Uderzenie było tak silne, że pierwszy z pojazdów został przewrócony, a drugi wpadł na kolejne auto.

"Przepraszam. Byłem bardzo zestresowany, wracałem do domu i chciałem dojechać jak najszybciej. Być może przekroczyłem dozwoloną prędkość o 20 km/h, ale przecież to może zdarzyć się każdemu. Nie byłem pod wpływem alkoholu" - tłumaczył Ullrich w gazecie.

Innego zdania jest policja w Thurgau, która utrzymuje, że w chwili wypadku sprawca miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Nie potwierdzono jednak oficjalnie, czy faktycznie chodziło o złotego i srebrnego medalistę igrzysk w 2000 roku.

Dwa lata po tym sukcesie Ullrichowi odebrano prawo jazdy, po tym jak uległ w stanie nietrzeźwym wypadkowi w Niemczech.

Sportowiec odniósł wiele sukcesów, ale później został też przyłapany na dopingu. Z tego powodu anulowano wszystkie jego wyniki od 2005 roku. W ubiegłym roku przyznał się, że korzystał z porad hiszpańskiego lekarza Eufemio Fuentesa. Ullrich zakończył karierę w 2007 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Jan Ullrich

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje