Kolarskie MŚ. Canyon-SRAM ze złotem w „drużynówce” kobiet

Zawodniczki grupy Canyon-SRAM wywalczyły złoty medal mistrzostw świata w Innsbrucku w drużynowej jeździe na czas. Triumfatorki na 54,5-km trasie wyprzedziły o 21 sekund faworyzowany zespół Boels Dolmans i o 28 sekund broniące tytułu panie z Team Sunweb.

Płaską trasę do Innsbrucku kolarki Canyon-SRAM pokonały w czasie 1:01:46, kończąc rywalizację w pełnym, 6-osobowym składzie: Alena Amialiusik, Alice Barnes, Hannah Barnes, Elena Cecchini, Lisa Klein, Trixi Worrack. Po swoim występie musiały jednak czekać na wyniki uzyskane przez konkurentki.

Grupa Boels Dolmans wyglądała na bardzo mocną, ale drużynówkę” ukończyła w 4-osobowym składzie, w czasie o 21 sekund gorszym.

Cztery zawodniczki minęły też linię mety w ekipie Sunweb, a ich wynik wystarczył tylko do brązowego medalu.

Swój ostatni występ w mistrzostwach świata (drużynowa jazda na czas zostanie z nich wycofana) na czwartym miejscu ukończyły zawodniczki Wiggle-High5.

W niedzielnej rywalizacji zabrakło zawodniczek z Polski.

Panowie rozpoczną rywalizację w „drużynówce” o godzinie 14:40. Tam z kolei zobaczymy Michała Kwiatkowskiego, Macieja Bodnara i kolarzy CCC Sprandi Polkowice. Relacja na żywo w Eurosporcie 1.