Konrad Dąbkowski podpisał kontrakt z ActiveJet

Konrad Dąbkowski, utalentowany 24-letni sprinter, podpisał dwuletni kontrakt z nową polską grupą kolarską ActiveJet. Wcześniej z zespołem, prowadzonym przez Piotra Kosmalę, związał się utytułowany Hiszpan David Muntaner.

Występujący w zakończonym już sezonie w barwach ekipy BDC MarcPol Dąbkowski ma na koncie szereg zwycięstw w imprezach krajowych - wygrał między innymi Memoriał Andrzeja Trochanowskiego oraz etapy na wyścigu Solidarności i Bałtyk-Karkonosze Tour. Wcześniej skupiał się przede wszystkim na torze, gdzie zdobywał medale mistrzostw Polski w kategorii do lat 23. Był również dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów na torze.   

Reklama

Pozyskany wcześniej przez AciveJet David Muntaner także wywodzi się z toru. W niedzielę, wraz z kolegą z reprezentacji Hiszpanii Alberto Torresem, sięgnął po srebrny medal mistrzostw Europy na torze w wyścigu madison (parami).

"Według mnie Dąbkowski "ma papiery" na to, aby zwyciężać w wyścigach na zachodzie. Obserwowałem go na przestrzeni ostatnich dwóch lat i jestem pod wrażeniem jego jazdy. Myślę, że w naszym zespole, przy pomocy kolegów, odniesie wiele zwycięstw i to nie tylko w Polsce. Zdaję sobie sprawę, że częścią sukcesu sprintera jest odpowiednie rozprowadzanie, dlatego już myślimy o kolarzach, którzy odpowiednio spiszą się w tej roli. Jednym z nich jest Hiszpan Muntaner, ale rozmawiamy z kolejnymi" - powiedział dyrektor sportowy ekipy ActiveJet Team Piotr Kosmala.

Sam kolarz przyznał, że długo zastanawiał się, zanim zdecydował się na zmianę zespołu. "Postanowiłem wybrać nowy projekt. Uważam, że ekipa ActiveJet Team będzie zespołem z dużym potencjałem i wielkimi możliwościami, szczególnie, że budowana jest na solidnych fundamentach. Z doświadczenia wiem, że nowe miejsce, to nowe wyzwania, a to podnosi u mnie motywację. Jestem zdeterminowany i już głodny pierwszych startów, które zapowiadają się niezwykle ciekawie" - wyjaśnił swą decyzję Dąbkowski.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje