Łukasz Wiśniowski drugi w wyścigu Omloop Het Nieuwsblad

Omloop Het Nieuwsblad to pierwszy poważny europejski klasyk kolarski w sezonie. Belgijski wyścig w tym roku był bardzo szczęśliwy dla Łukasza Wiśniowskiego. Zawodnik grupy Sky w sobotę po świetnym finiszu zajął drugie miejsce. Dla 26-latka z Ciechanowa to największy sukces w karierze. Najlepszy był Duńczyk Michael Valgren z Astany.

Trasa o długości 196 km prowadziła z Gandawy do Ninove. Przez większość czasu zawodnicy jechali spokojnie. Większe emocje zaczęły się w rzeczywistości nieco ponad dwa kilometry przed metą.

Reklama

Wtedy jadący z przodu kolarze Astany zdecydowali się na mocniejszy atak. Z tej grupy odskoczył Valgren i jak potem się okazało, nikt nie był w stanie go dościgać. Tymczasem mocniej zaatakowali zawodnicy, którzy nieco tracili do czołowej grupy.

Aktywny był Wiśniowski. Polak do ostatnich metrów walczył o drugie miejsce z Belgiem Sepem Vanmarckem. Finisz kolarza amerykańskiej grupy był skuteczny. Nasz zawodnik tym samym osiągnął najlepszy wynik w profesjonalnej karierze. Vanmarcke był trzeci, a więc powtórzył rezultat sprzed roku. Sześć lat temu zwyciężył w tej rywalizacji.

- To jego największy sukces. Pokazał wspaniałą walkę do końca. Dobrze, że zdecydował się na atak. To był długi finisz, który prowadził lekko pod górę. Wiśniowski świetnie zaprezentował się na ostatnim kilometrze. Pamiętajmy, że Omloop Het Nieuwsblad to niezwykle ważny i prestiżowy wyścig, który jest zaliczany do kalendarza World Tour. Pokonał świetnych zawodników. To dobrze rokuje na dalszą część sezonu. Będzie inaczej traktowany w zespole Sky w kontekście kolejnych belgijskich klasyków. Koledzy będą mogli widzieć w nim lidera – powiedział ekspert Eurosportu Dariusz Baranowski.

Belgijskie klasyki pokazuje Eurosport.

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Wiśniowski | kolarstwo | Omloop Het Nieuwsblad

Reklama

Reklama

Reklama