Michał Kwiatkowski pojedzie w Vuelta a Espana

Najlepszy polski kolarz w piątek cieszył się z pierwszego w karierze zwycięstwa w Tour de Pologne. Kilkadziesiąt godzin później Michał Kwiatkowski poinformował, że jego kolejnym startem będzie Vuelta a Espana. 28-letni zawodnik po raz drugi wystąpi w tej imprezie. W 2016 roku musiał wycofać się z powodu kontuzji pleców.

- U mnie wszystko w porządku. Cieszę się, że znów jestem na rowerze. W Alpach zaczynam przygotowania do zbliżającego się wyścigu Vuelta a Espana. Chcę podziękować wszystkim za całe wsparcie, które miałem w Polsce. Mam nadzieję, że moim zwycięstwem sprawiłem wam radość – powiedział Kwiatkowski w filmiku opublikowanym na Facebooku.

Reklama

Kolarz z Chełmży jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Nieźle zaprezentował się w Tour de France, a potem jeszcze lepiej w ojczyźnie.

Vuelta a Espana dopiero po raz drugi znalazła się w kalendarzu zawodnika Team Sky. Przed dwoma laty "Kwiato" po dwóch odcinkach był nawet liderem wyścigu dookoła Hiszpanii, ale ostatecznie nie był w stanie go ukończyć. Z powodu bólu dolnej części pleców musiał wycofać się z rywalizacji w trakcie siódmego etapu.

Po piątkowym triumfie w 75. wyścigu Tour de Pologne Polak awansował z 30. na 13. pozycję w rankingu UCI World Tour.

21-etapowy Vuelta a Espana w tym roku odbędzie się w dniach 25 sierpnia – 16 września. Transmisje z wyścigu w Eurosporcie 1.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Kwiatkowski | Vuelta a Espana

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje