Mikel Landa nie wystąpi w kolarskich mistrzostwach świata

Mikel Landa (Movistar) może zapomnieć o walce o tęczową koszulkę mistrza świata. Hiszpan nie zdoła dojść do pełni sił przed imprezą w Innsbrucku i nie powalczy o medale na trudnej trasie z wieloma podjazdami.

Landa doznał złamania żebra i jednego z kręgów w upadku podczas lipcowego Clasica San Sebastian. Już wówczas jego występ w mistrzostwach świata stanął pod znakiem zapytania.

Reklama

W środę Hiszpan wystartował w Giro della Toscana i to właśnie ten występ miał mu dać odpowiedź na pytanie, czy będzie w stanie rywalizować w Austrii. Kłopoty już w początkowej fazie wyścigu i utrata kontaktu z czołówką sprawiły, że reakcja kolarza mogła być tylko jedna.

"Landa skontaktował się z trenerem reprezentacji Javierem Minguezem i powiedział mu, że nie czuje się wystarczająco dobrze na rowerze" – poinformowała hiszpańska federacja.

Jego miejsce w kadrze zajmie Omar Freile, który był na liście rezerwowej. Oprócz kolarza Astany w Innsbrucku w barwach Hiszpanii wystartują: Enric Mas, Ion Izagirre, Jesus Herrada, David de la Cruz, Mikel Nieve i Jonathan Castroviejo.

Dowiedz się więcej na temat: Mikel Landa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje