MP w kolarstwie górskim. Tytuły dla Włoszczowskiej i Wawaka

Maja Włoszczowska wywalczyła w niedzielę w Mrągowie 12. w karierze mistrzostwo Polski w kolarstwie górskim. Jej kolega z ekipy Kross Racing Team Bartłomiej Wawak triumfował w kategorii elita mężczyzn.

Na trasie wytyczonej na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie 34-letnia zawodniczka wyprzedziła o 1.23 Katarzynę Solus-Miśkowicz i o 2.55 Gabrielę Wojtyłę (Superior Zator), która zwyciężyła w rywalizacji młodzieżowej (U-23).

"Dzisiaj trasa była wymagająca, a do tego było bardzo gorąco. Czułam się dobrze, kontrolowałam sytuację od początku. Zdecydowałam się odskoczyć w połowie wyścigu, zdobyć bezpieczną przewagę, którą dowiozłam do mety. Cieszę się bardzo ze złotego medalu" - powiedziała na mecie Włoszczowska.

24-letni Wawak wyprzedził o 76 sekund ubiegłorocznego mistrza kraju, o cztery lata starszego Marka Konwę. Wśród młodzieżowców najszybszy był Jakub Zamroźniak (obaj Volkswagen Samochody Użytkowe).

"Trasa bardzo ciężka, masa podjazdów, walka była dość zacięta. Naprawdę trasa dała nam mocno w kość i trzeba było dać dzisiaj z siebie 100 procent, żeby odnieść zwycięstwo" - ocenił Wawak.

Mistrzynią Polski juniorek została Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK Luks Sławno Accent), która wyprzedziła Brygidę Piersiak (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Gabrielę Hudykę (UKS Gupa Kolarska "Four Bike").

Złoty medal wśród juniorów zdobył Paweł Garczyk (SGR Specialized), srebrny - Dominik Dańkowski (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), a brązowy Wojciech Karpierz (UKS Dream-Bike Bielawa).