MŚ w kolarstwie: Michał Kwiatkowski na czele 27-osobowej reprezentacji Polski

27 osób liczy reprezentacja Polski na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 20-27 września w amerykańskim Richmond. Liderem ekipy jest broniący tytułu Michał Kwiatkowski.

Skład reprezentacji ogłosił w poniedziałek PZKol.

Reklama

W najważniejszym wyścigu mistrzostw, ze startu wspólnego elity, Polska wystawi sześcioosobową drużynę. Kwiatkowskiego będą wspierać: Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Rafał Majka, Tomasz Marczyński i Maciej Paterski.

W jeździe indywidualnej na czas elity pojadą Bodnar oraz mistrz Polski w tej konkurencji - Marcin Białobłocki.

Skład kolarskiej reprezentacji Polski na MŚ w Richmond:

elita mężczyzn (selekcjoner Piotr Wadecki)

wyścig ze startu wspólnego: Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo), Michał Gołaś (Etixx-Quick Step), Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor), Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

jazda indywidualna na czas: Bodnar, Marcin Białobłocki (One Pro Cycling)

elita kobiet (trener Mariusz Mazur)

wyścig ze startu wspólnego: Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pacific Fitness Cycling Team), Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), Anna Plichta (Pacific Fitness Cycling Team), Katarzyna Wilkos (Pacific Fitness Cycling Team), Monika Żur (4F Scott Racing Team)

jazda indywidualna na czas: Bujak, Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans)

młodzieżowcy (trener Marek Leśniewski)

wyścig ze startu wspólnego: Adrian Banaszek (Kolss-BDC Team), Michał Paluta, Jakub Kaczmarek (obaj CCC Sprandi Polkowice)

juniorki (trener Marcin Adamów)

wyścig ze startu wspólnego: Marta Lach (UKS Sokół Kęty), Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Agnieszka Skalniak (Pacific Fitness Cycling Team)

jazda indywidualna na czas: Daria Pikulik, Skalniak

juniorzy (trener Waldemar Cebula)

wyścig ze startu wspólnego: Stanisław Aniołkowski, Alan Banaszek, Norbert Banaszek (wszyscy BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki), Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy), Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie)

jazda indywidualna na czas: Sajnok.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Kwiatkowski | kolarstwo | Rafał Majka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje