MŚ w kolarstwie: Polacy w najsilniejszym składzie

W najsilniejszym składzie wystąpi reprezentacja Polski w kolarskich mistrzostwach świata we Florencji (22-29 września). Do Włoch pojedzie 28 zawodników, nie licząc ekip CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol, zakwalifikowanych do jazdy drużynowej na czas.

W wyścigu elity ze startu wspólnego, który 29 września zakończy mistrzostwa, pojedzie po raz pierwszy aż dziewięciu "Biało-czerwonych". Selekcjoner Piotr Wadecki powołał wszystkich ośmiu kolarzy z zespołów World Tour oraz Bartosza Huzarskiego z niemieckiej grupy NetApp-Endura z bezpośredniego zaplecza elity. Cztery dni wcześniej w jeździe indywidualnej na czas wystartują Maciej Bodnar i Michał Kwiatkowski.

Reklama

W reprezentacji kobiet znalazły się dwie gwiazdy: wicemistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska oraz dwukrotna mistrzyni świata w torowej konkurencji scratch Katarzyna Pawłowska. Pierwsza jako juniorka zdobyła już medal MŚ na szosie (brązowy w Lizbonie w 2001 roku), druga z sukcesami ścigała się niedawno w wyścigach we Francji.

- Tak silnej reprezentacji w ostatnich latach nie mieliśmy. Składy są optymalne w każdej kategorii wiekowej - powiedział kierownik polskiej ekipy Andrzej Piątek.

Zawody rozpocznie w niedzielę jazda drużynowa na czas, z udziałem dwóch polskich ekip: CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol. Szansę na medal, nawet złoty, ma Michał Kwiatkowski, który został włączony do składu broniącej tytułu belgijskiej grupy Omega Pharma-Quick Step.

Skład reprezentacji Polski na MŚ we Florencji (22-29 września):

elita mężczyzn - wyścig ze startu wspólnego: Maciej Bodnar, Maciej Paterski (obaj Cannondale), Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski (obaj Omega Pharma-Quick Step), Rafał Majka (Saxo-Tinkoff), Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Sylwester Szmyd (Movistar), Bartosz Huzarski (NetApp-Endura); jazda ind. na czas: Bodnar, Kwiatkowski;

elita kobiet - wyścig ze startu wspólnego: Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), Eugenia Bujak (GK Żyrardów), Małgorzata Jasińska (mCipollini Giordana), Katarzyna Niewiadoma (Rabo Women), Katarzyna Pawłowska (GSD Gestion-Kallisto), Maja Włoszczowska (Giant XC Pro Team), rezerwowa: Paula Gorycka (4F Racing Team); jazda ind. na czas: Bujak, Pawłowska;

młodzieżowcy - wyścig ze startu wspólnego: Emanuel Piaskowy (TKK Pacific Toruń), Patryk Stosz (Lasocki Chrobry Głogów), Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned), rezerwowy: Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń); jazda ind. na czas - Szymon Rekita (Sestese), Wiśniowski;

juniorzy - wyścig ze startu wspólnego: Mateusz Kazimierczak (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Maz.), Piotr Konwa (4F Racing Team), Patryk Krzywda (KTK Kalisz), Michał Paluta (LKS POM Strzelce Krajeńskie), Gracjan Szeląg (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), rezerwowy: Mikołaj Gutek (Mayday Lublin); jazda ind. na czas: Konwa, Paluta;

juniorki - wyścig ze startu wspólnego: Bogumiła Dziuba, Agata Drozdek (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Natalia Nowotarska, Nikol Płosaj (obie UKS Jedynka Limaro Kórnik), rezerwowa: Łucja Pietrzak (Koźminianka Koźminek); jazda ind. na czas: Dziuba, Drozdek.

Reklama

Reklama

Reklama