MŚ w kolarstwie torowym. Czwarte miejsce drużyny polskich sprinterów w eliminacjach

Polska drużyna w składzie: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel zajęła czwartą pozycję w eliminacjach sprintu MŚ w kolarstwie torowym w Hongkongu

"Biało-czerwoni" uzyskali czas 43,419 s.

Najszybciej pojechali w bezpośrednim wyścigu z Polakami broniący tytułu Nowozelandczycy - 43,267.

Podopiecznych Andrzeja Tołomanowa wyprzedzili jeszcze Francuzi i Brytyjczycy. Niespodzianką jest brak kwalifikacji do czołowej ósemki drużyny Niemiec.

Tymczasem Włoszka Rachele Barbieri zdobyła tytuł mistrzyni świata w wyścigu scratch. Justyna Kaczkowska zajęła 19. miejsce ze stratą okrążenia do sześciu najlepszych zawodniczek.

Barbieri wyprzedziła na finiszu Brytyjkę Elinor Barker i Belgijkę Jolien d’Hoore.

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo torowe | Krzysztof Maksel | Maciej Bielecki | Mateusz Rudyk