MŚ w kolarstwie: Złoty medal dla amerykańskiej ekipy kobiet

Amerykańska grupa Specialized-Lululemon obroniła we Florencji tytuł mistrza świata w jeździe drużynowej na czas kobiet. Włoska ekipa MCipollini-Giordana, z Małgorzatą Jasińską w składzie, zajęła piąte miejsce.

Złote medale otrzymały i "Gwieździstego Sztandaru" wysłuchały, spoglądając na wciąganą na najwyższy maszt flagę USA, dwie Amerykanki Evelyn Stevens i Carmen Small, dwie Niemki Trixi Worrack i Lisa Brennauer oraz Brytyjka Katie McColclough i Holenderka Eleonora van Dijk.

Zawodniczki Specialized na trasie z Pistoi do Florencji (42,8 km) zdeklasowały konkurencję, wyprzedzając drugą ekipę - holenderską Rabo Women aż o 1.11 min. Brązowy medal wywalczyła australijska Orica-AIS.

Jasińska bezpośrednio po starcie udała się w podróż powrotną do Livigno, gdzie na zgrupowaniu wysokogórskim będzie się przygotowywać do sobotniego wyścigu ze startu wspólnego. Druga z Polek Małgorzata Wojtyra razem ze swoją włoską grupą BePink uplasowała się na 11. pozycji i tym występem zakończyła udział w mistrzostwach.

Zainteresowanie jazdą drużynową pań było niewielkie. Finisz rywalizacji przed koszykarską halą Nelson Mandela Forum obejrzało kilkadziesiąt osób.

O godz. 14 rozpocznie się jazda drużynowa na czas mężczyzn z udziałem dwóch polskich ekip: CCC Polsat Polkowice oraz BDC MarcPol. Jednym z faworytów jest belgijski zespół Omega Pharma-Quick Step, z Michałem Kwiatkowskim w składzie.