Paryż-Nicea - Richie Porte nowym liderem

Australijczyk Richie Porte z ekipy Sky wygrał po samotnym finiszu piąty etap wyścigu kolarskiego najwyższej kategorii Paryż-Nicea i zdobył żółtą koszulkę lidera. Na mecie w La Montagne de Lure wyprzedził o 26 sekund Rosjanina Denisa Mienszowa (Katiusza).

Trzecie miejsce zajął Amerykanin Andrew Talansky, który przyjechał na czele niewielkiej grupki, ze stratą 33 sekund do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej Porte wyprzedza Talansky'ego o 32 oraz Holendra Lieuwe Westrę o 42 sekundy.

Etap kończył się blisko 14-kilometrowym podjazdem na wysokość 1600 m n.p.m. Wielokrotnie próbował oderwać się od czołówki Talansky, ale ostatecznie najwięcej sił zachował Porte, którego kontratak dwa kilometry przed metą okazał się skuteczny.

W sobotę przedostatni odcinek, z Manosque do Nicei (220 km). Na trasie znajduje się pięć podjazdów, ale wszystkie w sporej odległości od mety.