Polskie CCC będzie sponsorem BMC Racing Team?

Wielki news w światku kolarskim. "L'Equipe" podało, że nowym sponsorem tytularnym jeżdżącej w WorldTourze grupy BMC Racing Team ma zostać polska firma CCC, której właścicielem jest znany fan kolarstwa Dariusz Miłek.

Przedsiębiorca sponsoruje już dyscyplinę na wielu płaszczyznach. W kolarstwie obecny jest między innymi za sprawą grupy z drugiej dywizji CCC Sprandi Polkowice, którą wspiera od 2000 roku.

Reklama

Choć czołowi kolarze BMC Racing Team odchodzą z zespołu bez większego żalu, według "L'Equipe" połączenie obu grup w ogóle nie było przedmiotem dyskusji. Dziennik twierdzi za to, że Miłek jest w stanie wyłożyć 25 mln euro rocznie, by CCC zaznaczyło swoją obecność w WordTourze.

Szefostwo BMC Racing Team coraz mocniej rozgląda się za nowym sponsorem, bowiem szwajcarski producent rowerów wycofuje się już po tym sezonie.

Menedżer BMC Jim Ochowicz nie chciał odnieść się do rewelacji "L'Equipe". - To prawda, że szukamy sponsora, ale jak już mówiłem wcześniej, nie komentuję plotek - uciął Ochowicz.

Wcześniej zainteresowana sponsorowaniem grupy miała być świadcząca usługi i doradcze firma Deloitte, jednak wiadomość nie została nigdy oficjalnie potwierdzona.

Dowiedz się więcej na temat: CCC Sprandi Polkowice | BMC Racing

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje