PŚ w kolarstwie górskim: 14. lokata Włoszczowskiej w Australii

Maja Włoszczowska (Liv Pro XC Team) zajęła czternaste miejsce w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w australijskiej miejscowości Cairns. Zwyciężyła Włoszka Eva Lechner.

28-letnia Lechner, druga zawodniczka ubiegłorocznej klasyfikacji PŚ, o 52 s wyprzedziła Kanadyjkę Emily Batty oraz o 1.07 Rosjankę Irinę Kalentiewą.

Włoszczowska, która była trzecia na inaugurację cyklu w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu, dotarła na metę 8.28 po triumfatorce.

"Raz na wozie, raz pod wozem..." - skomentowała swój występ na portalu społecznościowym.

I dodała: "Dawno tak nie cierpiałam... Zero mocy praktycznie od początku wyścigu. Niezły zjazd pozwolił mi dogonić czołówkę i wtedy bardzo głupio zaliczyłam upadek na strefie bufetowej. Złamana blokada amortyzatora plus brak sił sprawiły, że różne myśli mi do głowy przychodziły... Cieszę się, że się nie poddałam".

Druga z reprezentantek Polski - Paula Gorycka (4F Racing Team) - ukończyła wyścig na 27. pozycji, tracąc do zwyciężczyni dwa okrążenia.

W klasyfikacji PŚ po dwóch imprezach prowadzi dziewiąta w niedzielę koleżanka Włoszczowskiej z ekipy Liv Pro XC Team Szwajcarka Jolanda Neff - 350 pkt. Polka jest szósta - 238.