PŚ w kolarstwie torowym: Wojciech Pszczolarski czwarty w wyścigu punktowym

Wojciech Pszczolarski zajął czwarte miejsce w wyścigu punktowym zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym w kanadyjskiej miejscowości Milton. Zwyciężył Duńczyk Niklas Larsen, drugi był Brytyjczyk Mark Stewart, a trzeci Belg Kenny de Ketele.

W tej samej konkurencji wśród kobiet triumfowała Brytyjka Katie Archibald. Wiktoria Pikulik sklasyfikowana została na 14. lokacie.

W sprincie drużynowym Urszula Łoś i Julita Jagodzińska, rekordzistki kraju (34,048), uplasowały się w kwalifikacjach na dziesiątej pozycji i odpadły z dalszej rywalizacji. Polki uzyskały czas 34,401.

W kanadyjskich zawodach łącznie wystąpi ośmioosobowa reprezentacja biało-czerwonych. Mimo głębokiego kryzysu, w jakim pogrążony jest Polski Związek Kolarski, kadra torowców poleciała na kredyt, jak informował szef ekipy Jacek Kasprzak. Na kolejny etap Pucharu Świata w stolicy Chile - Santiago (9-10 grudnia) już się nie wybiera.