Tirreno-Adriatico: Sagan najszybszy na szóstym etapie

Słowak Peter Sagan z grupy Tinkoff-Saxo wygrał po finiszu z peletonu szósty etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico z Rieti do Porto Sant'Elpidio, długości 210 km. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar).

Na drugim miejscu finiszował Niemiec Gerald Ciolek (Team MTN), a na trzecim Belg Jens Debusschere (Lotto).

Sagan kilka kilometrów przed metą był rozprowadzany przez kolegę z grupy Macieja Bondara. Polski kolarz ostatecznie uplasował się na 79. miejscu, prawie półtorej minuty za zwycięzcą.

Taki sam czas jak Słowak uzyskali natomiast Bartosz Huzarski (Bora-Argon) - 31. miejsce, a także Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) - 46.

W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków plasuje się Przemysław Niemiec, który utrzymał 13. miejsce.

Kolarze rywalizowali w poniedziałek w bardzo trudnych warunkach. Było zimno, padał deszcz i wiał silny wiatr, zawodnicy jechali w dodatkowych okryciach.

Już od początku tegorocznego wyścigu jego uczestnicy nie mają szczęścia do pogody. Niedzielny "królewski" etap również rozgrywano w bardzo trudnych warunkach. We Włoszech jest wyjątkowo zimno, a wspinaczka na Terminillo odbywała się we mgle i padającym śniegu.

Wyścig zakończy się we wtorek jazdą indywidualną na czas na płaskiej trasie w San Benedetto del Tronto (10 km).