Tour de France. Gianni Moscon wyrzucony z rywalizacji

Gianni Moscon (Team Sky) został wykluczony z Tour de France po uderzeniu w głowę Elie Geberta (Fortuneo-Samsic) na pierwszych kilometrach niedzielnego etapu z Millau do Carcassonne.

Incydent uchwyciły kamery. Na obrazie widać Moscona odwracającego się i uderzającego Gesberta. Ten na szczęście utrzymał się na rowerze.

Reklama

Od tego roku w Tour de France obecni są sędziowie śledzący telewizyjne obrazy i podejmujący decyzje na ich podstawie. Moscon pożegnał się z Wielką Pętlą na podstawie regulaminu UCI i artykuły dotyczącego przemocy.

„Wspieramy i akceptujemy decyzję organizatorów wyścigu o wykluczeniu Gianniego Moscona z Tour de France. Gianni jest zawiedziony swoim zachowaniem. Po zakończeniu wyścigu podejmiemy decyzję co do dalszych działań wobec niego” – napisano w oświadczeniu grupy Sky.

Lista skandalicznych zachowań 24-letniego Moscona regularnie się wydłuża. W poprzednim sezonie Włoch oskarżony został o świadome spowodowanie upadku Sebastiena Reichenbacha podczas Tre Valli Varesine, ale z tamtego zdarzenia zabrakło obrazków wideo.

W 2017 roku Moscon pozwolił też sobie na rasistowskie komentarze obrażające Kevina Rezę.

Z kolei we wrześniu został wykluczony z mistrzostw świata w Bergen za przytrzymywanie samochodu włoskiej reprezentacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje