Tour de France. Peter Sagan pobił rekord Erika Zabela

Po środowym etapie Tour de France Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) po raz 90. w karierze założył zieloną koszulkę lidera klasyfikacji punktowej. Słowak wyprzedził w liczbie „zielonych” dekoracji legendę niemieckiego sprintu Erika Zabela. Na piątym odcinku Wielkiej Pętli trzykrotny mistrz świata odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu.

- Moi koledzy wykonali dzisiaj niesamowitą pracę. Bodnar i Burghardt od połowy etapu mocno parli do przodu i wypracowali mi wspaniałą pozycję przed finałowym wzniesieniem, a to było najważniejsze – podkreślił Sagan.

Reklama

- Na ostatnim kilometrze mocno ruszyli do przodu kolarze Sky, a szybki był tez Gilbert. Na szczęście go złapaliśmy, a chwilę później zaatakował Van Avermaet. Na szczęście zrobił to za wcześnie, więc na placu boju pozostałem tylko ja i Colbrelli. W końcówce dopisało mi szczęście. Dzisiaj czułem się jakbyśmy jechali w Ardenach. Było wąsko, mnóstwo zakrętów i cały czas to w górę, to w dół – powiedział Slowak.

Sagan pięciokrotnie już wygrywał klasyfikacje punktową Tour de France (2012-2016). Zabelowi udawało się to sześciokrotnie, ale zwycięstwo z 1996 roku odebrano mu za stosowanie EPO.

Dowiedz się więcej na temat: tour de france | Peter Sagan | Erik Zabel

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje